Всі рубрики

 

  

 

Захист ІВ в суді

Проблемними питаннями у сфері інтелектуальної власності переймаються й професійні громадські об’єднання юристів. Так, нещодавно Асоціація адвокатів України в рамках Секції з інтелектуальної власності провела засідання на тему: «Особливості захисту прав на торговельні марки у судовому порядку». Практика проведення подібних тематичних зустрічей в ААУ існувала давно, щоправда, впродовж тривалого проміжку часу адвокатам зібратись не вдавалось. Проте нині збиратись, навчати і навчатись адвокатів мотивує необхідність підвищення власної кваліфікації. Крім того, програма заходів ААУ сформована з позицій практичного підходу, тож адвокати мають нагоду не слухати «голу» теорію, а здобувати корисний досвід. Так, доцент кафедри цивільного права юридичного факультету КНУ ім. Т.Шевченка Юрій  Носік зосередив увагу присутніх на проблемах доведення факту порушення, оскарження чи невизнання прав та охоронюваних законом інтересів власника об’єкта ІВ як підстави звернення за захистом до суду. Проаналізувавши практику Конституційного суду та Верховного суду України,  пан Носік надав практичні рекомендації щодо обґрунтування належними доказами наявність факту порушених прав.
В свою чергу адвокат та голова Секції Микола Потоцький розповів про проблеми підвідомчості, підсудності, позовної давності, а також формулювання позовних вимог у справах про захист прав на торговельні марки. Особливий інтерес присутніх викликали питання підвідомчості вказаної категорії справ, а також формулювання позовних вимог.
Підсумував такий короткий  екскурс в судову практику захисту прав ІВ адвокат Олег Чернобай, який поділився досвідом підготовки справи до подання позову, збору доказової бази, формулювання питань, які ставляться на вирішення судової експертизи. Варто відзначити, що кожна з озвучених доповідей була живою, тобто викликала зацікавлення у слухачів та плавно переходила в дискусію. Хотілось би, щоб подібних зустрічей було більше
 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________