Всі рубрики

 

  

 

Неактуальна консолідація.

28 січня ц.р. в Академії правових наук України вшосте відбулася Всеукраїнська нарада голів регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури за участю членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті міністрів.

Приводом для зустрічі близько 30 ініціативних адвокатів, небайдужих до долі професії, стало обговорення проекту Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», уточнення та консолідація напрацювань робочої групи ВККА з питань реформування адвокатури у світлі зауважень міжнародних експертів та членів робочої групи з питань реформування прокуратури та адвокатури, створеної Президентом.

Утім, консолідації та взаєморозуміння адвокатам явно бракувало. Традиційно в адвокатському середовищі хтось прагне бути спритнішим та хитрішим за інших і не зважає на те, що процес написання консолідованого законопроекту більшість адвокатів вважає завершеним. Ще кілька місяців тому з’явилося Звернення Всеукраїнського адвокатського форуму стосовно концептуальних засад реформування адвокатури в Україні, яке підтримали майже 3 тис. адвокатів, більшість з яких представляють традиційну адвокатуру. Зараз же окремі метри адвокатури вирішили продемонструвати свій вплив на політику в професії та, відповідно, озвучити своє, окреме бачення її природи. Так, своїми думками щодо змістовного наповнення Закону поділилася голова Спілки адвокатів України Лідія Ізовітова. Пані Ізовітову, що крім іншого є членом ВККА та заступником голови Вищої ради юстиції, професійні амбіції підштовхнули до написання власного законопроекту, для роботи над яким при САУ навіть створили спеціальну робочу групу.

У результаті документ, який напрацювала група, не консолідував, а вкотре розколов адвокатське середовище. Голова ВККА Володимир Висоцький, який найбільше ратував за єдність адвокатури в питаннях її реформування, розкритикував проект пані Ізовітової за низкою положень. За більшістю положень цей документ відповідає напрацьованому раніше, але в окремих його нормах є дещо від лукавого. Зокрема, у проекті пані Ізовітової пропонується розширити функції ВККА, перетворивши її на Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію. Зрозуміло, що це положення – намагання централізувати вплив на професійне адвокатське середовище, який і без того посилиться внаслідок створення єдиної самоврядної Національної асоціації адвокатів. Звісно, керований інститут адвокатури – рожева мрія влади, що вже подбала про незалежне правосуддя, провівши судову реформу. Тим більше що перед державою стоїть непросте завдання: забезпечити населення безоплатною правовою допомогою, до якої самі адвокати відносяться неоднозначно. Устами директора Центру правової реформи і законодавчих робіт при Мін’юсті Андрія Вишневського адвокатам була озвучена прагматична істина стосовно їх взаємовідносин та безоплатної правової допомоги: не варто стояти на шляху поїзду, що їде.

Очевидно, що поїзд таки їде – поки повз думку адвокатів, адже, не чекаючи загального схвалення колег, пані Ізовітова передала свій проект до робочої групи з питань реформування прокуратури та адвокатури при Президенті.

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________