Всі рубрики

 

  

 

Позачерговий З’їзд нотаріусів України.4 грудня ц.р. відбулося засідання Ради Нотаріальної палати України під головуванням президента НПУ Людмили Павлової та за участі голови Ревізійної комісії НПУ Валерія Пивовара.

Рада ухвалила рішення про скликання 10 січня 2014 р. у Києві позачергового З’їзду нотаріусів України. Ця дата була погоджена більшістю членів Ради як компромісна з огляду на таке. 27 листопада ц.р. директор Департаменту нотаріату та банкрутства Міністерства юстиції України Лілія Чигвінцева зібрала у приміщенні міністерства (за адресою: Київ, пров. Рильський, 10) десятьох членів Ради (www.notarpalata.org.ua/news-novini_samovryaduvannya.html) і вимагала від них ухвалити рішення Ради про скликання позачергового З’їзду нотаріусів України 25 грудня ц.р. Більше того, за інформацією НПУ, 4 грудня пані Чигвінцева після засідання Ради знову зібрала у себе тих самих членів Ради НПУ та вручила їм проект Статуту НПУ в новій редакції з вимогою голосувати на З’їзді саме за нього.

Оскільки в січні нотаріуси, як і переважна більшість населення, відзначають великі свята, а підготовка до З’їзду вимагає часу для вирішення організаційних питань, президент НПУ запропонував провести захід 4 лютого 2014 р., однак з огляду на вимогу Мін’юсту члени Ради В. Попов, А. Мачкур, Т. Балик, В. Степаненко, С. Дунаєвська, М. Шапченко, В. Петренко, Б. Рудко та В. Копилова проголосували за проведення З’їзду 10 січня, Л. Павлова та С. Чижмарь – 4 лютого, О. Бояківський – 25 грудня.

На засіданні Ради відповідно до вимог Статуту були затверджені порядок денний позачергового З’їзду нотаріусів, квоти представництва членів НПУ на З’їзді та порядок обрання його делегатів.

Затверджено також порядок денний З’їзду:

  1. Звіт президента НПУ Л. Павлової про роботу Ради та інших органів НПУ, а також звіт членів Ради про роботу з квітня по грудень 2013 р.
  2. Звіт Ревізійної комісії НПУ про діяльність НПУ з квітня по грудень 2013 р.
  3. Про внесення змін і доповнень до Статуту НПУ.
  4. Про внесення змін до складу Інспекції з питань професійної відповідальності нотаріусів НПУ.


Зауважимо, що до 7 грудня поточного року члени Ради мали можливість подавати пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Статуту НПУ. Усі пропозиції до 1 січня 2014 р. будуть узагальнені президентом НПУ, оприлюднені та доведені до відома кожного нотаріуса.

Затверджено квоту представництва на З’їзді: один делегат від десяти нотаріусів. Також вирішено, що члени Ради НПУ, Інспекції з питань професійної відповідальності нотаріусів НПУ та Ревізійної комісії НПУ вважатимуться делегатами позачергового З’їзду нотаріусів України поза встановленою квотою.

Згідно із затвердженим на засіданні Ради порядком обрання делегатів з 10 по 20 грудня 2013 р. в усіх регіонах країни проводитимуть збори (конференції) нотаріусів для обрання делегатів на позачерговий З’їзд. Взяти в них участь зможуть виключно члени НПУ відповідного регіону та закріплені за цими регіонами члени Ради НПУ. Уповноважені представники НПУ в регіонах, члени Ради НПУ у закріплених за ними регіонах повинні забезпечити проведення зборів (конференцій) нотаріусів у суворій відповідності до вимог Статуту НПУ.

Рада НПУ просить негайно повідомляти їй про будь-які випадки втручання у порядок проведення зборів (конференцій) нотаріусів, спроби тиску на нотаріусів з боку працівників органів юстиції чи інших осіб, адже в разі виявлення порушень встановленого порядку проведення зборів (конференцій) нотаріусів рішення таких зборів (конференцій) визнаватимуться недійсними.

Належним чином оформлені протоколи зборів (конференцій) нотаріусів у регіонах разом із бюлетенями обрання делегатів (у разі обрання за таємним голосуванням) та списками делегатів мають бути передані Раді НПУ не пізніше 24 грудня 2013 р.

Також члени Ради НПУ розподілили між собою обов’язки щодо організації та проведення позачергового З’їзду нотаріусів України і встановили, що всі витрати, пов’язані із проведенням позачергового З’їзду нотаріусів України, зборів (конференцій) у регіонах, погашатимуться виключно за рахунок коштів НПУ за відповідними фінансовими документами (за попередніми розрахунками, проведення цих заходів обійдеться НПУ у 920 тис. грн.).

Фінансування зазначених заходів за рахунок інших юридичних чи фізичних осіб не допускатиметься як таке, що суперечить вимогам Розділу 8 Статуту НПУ, і тягтиме за собою відповідальність згідно із чинним законодавством.

Крім питань, пов’язаних зі скликанням позачергового З’їзду, присутні розглянули низку інших, не менш важливих проблем, серед яких: внесення змін до складу уповноважених представників НПУ в регіонах; розгляд заяв членів НПУ щодо звільнення від сплати членських внесків; створення при НПУ Третейського суду з розгляду справ, пов’язаних із вчиненням нотаріальних дій; затвердження плану роботи Ради НПУ на І півріччя 2014 р., а також внесення змін до складу Комісії з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності.


 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________