Всі рубрики

 

  

 

«Київська весна» втретє об’єднала адвокатів.

 

 

 

Наприкінці березня в приміщенні конференц-залу готелю «Русь» відбувся ІІІ Всеукраїнський весняний форум Асоціації адвокатів України з цивільного права і процесу «Київська весна».

 

Урочистий захід відкрила президент Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва, яка привітала учасників Форуму і закликала до жвавих дискусій щодо реформування законодавства України.
Модератором першої сесії виступила адвокат, партнер АК «Маршаллєр і Партнери» Тетяна Тимченко, яка надала слово спеціальному гостю Форуму – заступнику міністра юстиції України, керівнику апарату Ганні Онищенко.
Доповідь пані Онищенко висвітлювала питання реформування Міністерства юстиції України та основні напрямки його реорганізації, зокрема зміни кадрів (проведення тестування для залишення на посадах найбільш фахових працівників і боротьби з корупцією). У своїй промові Ганна Володимирівна закликала адвокатську спільноту до співпраці. Зокрема, вона повідомила, що у межах Міністерства юстиції формується робоча група для захисту інтересів держави в міжнародних судових органах.
Про обставини непереборної сили доповіла директор департаменту юридичного забезпечення Торгово-промислової палати України Любов Нестиренко. Останні події в Україні довели, що ставлення до обставин force-majeure не може бути суто формальним. Любов Анатоліївна звернула увагу адвокатів на те, що такі обставини мають бути чітко зазначені у договорі із метою уникнення будь-яких неоднозначних трактувань поняття форс-мажору.
Проблематику люстрації розкрила у своїй доповіді відомий український юрист Валентина Теличенко, яка наголосила, що потрібно визначити поняття люстрації на законодавчому рівні, наприклад як тимчасове обмеження права громадянина на зайняття відповідної державної посади. Валентина Василівна наголосила й на тому, хто має проводити люстрацію, і закликала аудиторію до дискусії. З боку адвокатів було зауважено, що обмеження права громадянина на зайняття відповідної посади є порушенням Європейської конвенції та суперечить існуючій практиці Європейського суду з прав людини.
Між виступами доповідачів було надано слово відомому українському юристові Леоніду Антоненку, який зауважив, що при проведенні люстрації варто врахувати досвід європейських країн. Основним критерієм в такій процедурі є «життя відповідно до легально зароблених коштів» по відношенню до суддів. Адвокат навів приклади люстрації в Грузії, Сербії та інших державах.
Важливою і надзвичайно актуальною була доповідь адвоката, голови Кримського відділення ААУ, керуючого партнера АО «Адвокатська колегія «STATUS» Віталія Дацюка «Крим: особливості ведення юридичного бізнесу за новими правилами». Віталій Анатолійович звернув увагу на велику кількість проблем, що виникли у зв’язку з фактичним входженням Автономної Республіки Крим до складу Російської Федерації: по-перше, правоохоронна система не може нормально функціонувати, оскільки відсутній доступ до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань, Реєстру нерухомого майна; по-друге, є юридичні зауваження щодо призначення посадових осіб в АРК; по-третє, виникає питання діяльності судів, а також винесення ними судових рішень, адже українські судді, які зараз працюють в Криму, не звільнились та не були обрані на відповідні посади відповідно до законодавства РФ; по-четверте, існування адвокатського самоврядування в Криму законодавство України та РФ передбачає по-різному.
У підсумку було наголошено, що Асоціація адвокатів України у будь-якому разі не зупиняє свою співпрацю із кримськими колегами.
Друга сесія Форуму була присвячена темі «Реєстрація та захист права власності в Україні». Модератором виступив адвокат, керуючий партнер АО «Фортіс» Микола Пашинський.
Заступник директора департаменту реєстрації прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Анатолій Лещенко зазначив, що Реєстраційна служба впроваджує сучасні методи роботи: можливість прийняття та ведення справ у електронний спосіб, можливість завіряти копії документів для подачі до Реєстраційної служби цими органами, а не тільки нотаріусом. Розглянуто питання можливості позбавлення дітей житла, якщо вони не є його власниками або користувачами. Також наголошено на тому, що арешт не може бути знятий після спливу 30 днів з моменту накладення такого арешту.
Суддя Вищого адміністративного суду України Олексій Муравйов наголосив на типових помилках та недоліках в роботі адвоката в господарському та адміністративному процесі. Неоднорідність судової практики він пояснив тим, що у однакових справах учасниками справи подаються різні докази, на підставі яких суд відмовляє або задовольняє позовні вимоги. Наголошено на тому, що потрібно максимально точно зазначати вимоги у позовній заяві.
В свою чергу, пан Пашинський ґрунтовно прокоментував судову практику зменшення штрафних санкцій внаслідок прострочення кредитора, що викликало жваве обговорення аудиторії.
Так, адвокат, медіатор, старший партнер АК «Кравець і Партнери» Ростислав Кравець розповів про судові спори з кредитних правовідносин та можливості захисту від колекторів. Він, зокрема, наголосив на можливості відстрочення виплат за споживчими кредитами шляхом отримання кредитних канікул.
Після виступів доповідачів слово було надано адвокатам Олексію Резнікову та Євгену Солодку, які поінформували присутніх про порушення у справі Дениса Бугая та призвали колег до об’єднання на захист своєї професії.
Третя сесія Форуму була присвячена питанням сімейного права та медіації. Модератором виступила адвокат, керуючий партнер АК «Маршаллєр і партнери» Зоя Ярош.
Так, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Вронський, Вронська та Партнери» Ганна Вронська наголосила на спірних питаннях спільної власності подружжя при розподілі майна, набутого в цивільному шлюбі. А старший юрист ЮФ «Гвоздій та Оберкович» Наталія Мисник проаналізувала судову практику щодо вирішення спорів про корпоративне управління та реалізацію корпоративних прав.
Адвокат, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Зорислава Ромовська зосередилась на питанні філософії цивільного права (ст. 3 ЦК України), принципі справедливості, двох видах імперативних норм: прямо передбачених законодавством та імперативах, які випливають із суті правовідносин.
Адвокат, старший юрист АО «Arzinger» Наталія Мартинюк розповіла про застосування медіації в роботі адвоката. Суд в більшості випадків вирішує спір так, як це врегульовано в медіаційній угоді. Також вона розповіла про перемінну, шатлову медіацію, коли сторони зустрічаються з медіатором по черзі.
Четверта сесія Форуму була присвячена системі доказів в цивільному та господарському праві. Модератором виступив представник патентно-юридичної агенції «Дубинський і Ошарова» Антон Коваль, який присвятив свою доповідь темі захисту прав на торговельні марки у доменних спорах.
Адвокат, керуючий партнер «Юридичного радника» В’ячеслав Кузьмук розповів про цивільний захист особистих немайнових прав, наголосивши на неможливості звуження положень Конституції у законах України та необхідності відповідності їх змісту положенням міжнародних документів, адже, наприклад, у міжнародному праві захисту підлягає не честь, а лише гідність та життя.
Адвокат, партнер ПФ «Софія» Олександр Поліводський наголосив на питаннях формування доказової бази у спорах щодо якості харчових продуктів. Він розмежував поняття безпечності та якості продукції, а також дефектності продукції.
Адвокат, директор Незалежного інституту судових експертиз Геннадій Пампуха розповів про особливості призначення та проведення судової експертизи в цивільному процесі. Зацікавила аудиторію тема встановлення розміру моральної шкоди на підставі результатів проведеної експертизи. Доповідач також розповів про можливість проведення почеркознавчої експертизи на підставі копій документів та про можливість визначення строків виготовлення документа та його підписання.
Отже, ІІІ Всеукраїнський форум ААУ «Київська весна» стає доброю традицією і, сподіваємось, надалі буде сприяти підвищенню кваліфікації адвокатів та обміну корисним досвідом між фахівцями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________