Всі рубрики


Онлайн будинок юстиції.


Нещодавно в Cyber Sport Arena пройшла презентація виходу проекту Міністерства юстиції «Онлайн будинок юстиції» на всеукраїнський рівень. Віднині послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця зможуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу http://online.minjust.gov.ua

«Сьогодні ми презентуємо вже як національний проект «Онлайн будинок юстиції», який пропрацював у тестовому режимі на рівні Києва майже рік. Цей проект увібрав у себе всі сервіси, які міністерство надає в електронному вигляді. Це той проект, який буде прикладом для інших міністерств стосовно того, як розбудовувати електронне врядування та спрощувати життя кожного українця», – зазначив у ході презентації Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, на порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук.

Окрім вищезгаданих сервісів, українці також можуть отримати інформацію з усіх реєстрів Мін’юсту, зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації, отримати дані про електронний цифровий підпис.

«Ще одна новація – соціальний ліфт, де кожен український юрист може залишити свою анкету і вона буде автоматично вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій в системі юстиції. Також тут можна скористатися послугою «СМС-Маяк», яка передбачає можливість отримання інформації щодо будь-яких змін в реєстрах бізнесу й нерухомості щодо твого майна», – додав очільник Мін’юсту.

За його словами, Міністерство юстиції ще три роки тому прийняло рішення максимально рухатися до передових технологій.

«Ми почали боротися з бюрократичною системою тисяч папірців і потроху перемагаємо її. Ще три роки тому електронні сервіси та Міністерство юстиції були несумісними. Нині ми входимо в лідери серед державних органів, де запроваджуються електронні технології та проводяться реформи у сфері дерегуляції. Це спільна робота людей, які працюють в Міністерстві юстиції, наших друзів, колег та волонтерів з ІТ галузі, які допомагали нам з перших днів створювати новий простір свободи і простоти у комунікаціях з державними органами», – наголосив Міністр юстиції.

Він також звернувся до депутатів Верховної Ради України з проханням вже найближчого пленарного тижня прийняти один з найбільш революційних законів у сфері електронних сервісів – Закон про довірчі послуги, який був розроблений Мін’юстом спільно з експертним середовищем. «Це той закон, який фактично не просто відкриває можливість для всіх державних органів створити систему електронного врядування і запустити онлайн-сервіси, а робить це їх обов’язком. Для українця це можливість через мобільний телефон чи інший гаджет отримати будь-яку послугу. Якщо він буде прийнятий, Україна в найближчі роки має шанс увійти до клубу найбільш просунутих у сфері електронного врядування країн», – заявив Павло Петренко.

За словами заступника міністра юстиції Павла Мороза, нині в напрямку запровадження електронних сервісів Україна рухається у ногу з часом зі всім світом.

«Величезні корпорації відмовилися від паперових носіїв ще 10 років тому. Нині у світі прослідковується тенденція відходу від паперових носіїв. І ми є частиною цього процесу, адже це швидкість і зручність для громадян, бізнесу та всього суспільства», – зазначив заступник міністра юстиції.

На його переконання, онлайн будинок юстиції – це перша такого роду платформа, яка реально запрацювала. «Вона буде розширюватися. Презентовані послуги – це лише початок», – додав Павло Мороз.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Києві Станіслав Куценко продемонстрував роботу сервісів, які доступні в «Онлайн будинку юстиції». «З сьогоднішнього дня будь-який громадянин може подати заявку через «онлайн будинок юстиції» про втрату документа і в будь-якому відділі ДРАЦС країни отримати дублікат вже завтра. Адже наша філософія – отримати послуги в сфері юстиції максимально швидко – в 3 кліки мишки», – зазначив він.

Кіберспортсмен ZEUS, який брав участь у презентації, зауважив, що наша країна не стоїть на місці і постійно прогресує. «Це дуже прогресивна ініціатива, адже ми позбавимося черг. Якщо я буду в іншій країні і мені треба буде заповнити документи, я зможу зробити це без жодних проблем. Так само я зможу відновити втрачені папери. Це дуже великий прогрес для нашої країни», – підкреслив він.

Учасники заходу подякували фонду «Відродження» за підтримку ініціативи Мін'юсту і допомогу у перетворенні її з ідеї у реальний проект.

«Ми підтримали ініціативу Мін'юсту, що ставила перед собою завдання відкрити законсервовану систему, яку можна узагальнено назвати «подача і видача документів». Перевівши цю систему в он-лайн, ми піклуємось про час, нервову систему та невід'ємне право на повагу до гідності мільйонів українців. Бо корупція, черги і безліч папірців в еру електронних можливостей пригнічували це право», – підсумував директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду Відродження Роман Романов.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№15-20 | 03 грудня
Тема тижня:
Юридичний форум
Тема тижня
  • 60-річна історія успіху Нью-Йоркської конвенції про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень.
  • Про проблемні питання виведення банків з ринку.
  • Права дітей на належне утримання: новації законодавства та судової практики.
Придбати PDF-версію
 

  

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________