Всі рубрики

 

  

 

Депутати пропонують скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.Депутати хочуть скасувати кримінальну відповідальність чиновників за незаконне збагачення.


Відповідний проект Закону про внесення зміни до статті 368-2 Кримінального кодексу України з метою приведення її положень до вимог Конституції України зареєстровано у Верховній Раді.


Законопроект ініціювали народні депутати Владислав Данілін та Олександр Кірш («Народний Фронт»), Геннадій Чекіта та Андрій Шинькович («БПП»).


Як зазначає Центр протидії корупції, депутати від правлячої коаліції пропонують звільнити чиновників від відповідальності за набуття або передачу іншим особам статків, походження яких він не може пояснити.


«Натомість, притягти потенційного корупціонера до відповідальності можна буде лише, якщо майно придбано незаконно», — ідеться у заяві ЦПК.


«Зараз чиновника чекає покарання від двох до десяти років позбавлення волі за придбання, наприклад, автівки, вартість якої не відповідає офіційним доходам його сім′ї. У цьому і полягає злочин незаконного збагачення», — наголосила Олена Щербан, керівник юридичного відділу Центру протидії корупції.


«Натомість, законопроект пропонує встановити відповідальність чиновника виключно за незаконне набуття майна — наприклад, без належної угоди або довіреностей від власників майна. Таким чином, придбання державними службовцями чиновниками автівок та квартир, що коштують у сотні разів більше їх офіційного заробітку, якщо це зроблено офіційно, скажімо в автосалоні — не передбачатиме кримінальної відповідальності, якщо законопроект буде ухвалено парламентом», — додає вона.


Крім того, законопроект №7499 також легалізує приховування корупційного майна чиновників через оформлення його на третіх осіб.


За нинішнім законодавством чиновника чекає відповідальність навіть у разі, якщо він «запише» власну дорогу нерухомість на родичів, скажімо, тестя чи сестру, але залишатиметься її фактичним власником. Якщо законопроект №7499 буде ухвалено, популярна схема приховування дорогого майна чиновників буде легалізована, а конфіскувати таке майно стане неможливо.


«Законопроект №7499 повністю знищує відповідальність за незаконне збагачення. Ухвалення цього законопроекту призведе до закриття сотень гучних кримінальних справ», — ідеться у заяві ЦПК.


Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення було запроваджено у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленого меморандумом.Источник: www.hromadske.ua

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________