Всі рубрики

 

  

 

Комісія запобігла захопленню великих агропідприємств.Комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації запобігла захопленню розташованих у Запорізькій області агропідприємств «Агротіс» та «Агротіс плюс», які обробляють 9 тис. га землі. Про це повідомила заступник міністра юстиції Олена Сукманова під час засідання антирейдерського аграрного штабу у Запоріжжі.

 

«Незважаючи на те, що офіційно агрорейдерські штаби вже припинили своє функціонування, в областях, де виникає необхідність, вони збираються і ефективно захищають аграріїв. Так сталося і цього разу, коли, дізнавшись про спробу рейдерського захоплення агропідприємств «Агротіс» та «Агротіс плюс», швидко спрацювали Головне територіальне управління юстиції (ГТУЮ) у Запорізькій області, місцева влада та правоохоронці», – повідомила Олена Сукманова.


За її словами, як тільки обласному ГТУЮ області стало відомо про спробу «рейдерського» захоплення шляхом незаконної зміни реєстратором керівника та складу засновників, вже наступного дня було оперативно скликано засідання «антирейдерського» штабу, де було розглянуто цей випадок. Окрім того, управління юстиції у Запорізькій області допомогло власнику агропідприємств скласти скаргу до Комісії Мін’юсту.


Заступник міністра зазначила, що зміни у реєстр щодо цих фірм реєстратор вніс з порушенням законодавства, а саме – на підставі документів, що не відповідають вимогам законів та інших нормативно-правових актів. «Проаналізувавши відомості, що містяться в державному реєстрі, встановлено відсутність сканованих копій низки документів, неправильно складені протоколи, невідповідність встановленим вимогам посвідчувальних написів про засвідчення справжності підписів, протоколи та статут агропідприємства не пронумеровані, не скріплені печаткою та не містять інформації про кількість аркушів у цих документах тощо», – сказала Олена Сукманова.


Враховуючи вищезазначені порушення, Комісія скасувала неправомірні реєстраційні дії державного реєстратора та поновила заявника в якості керівника та засновника цих підприємств. Вона додала, що за вчинені порушення реєстратора було відключено від доступу до реєстру на 4 місяці.


«Цей випадок – черговий приклад того, коли своєчасна реакція державних органів та їх спільна робота завадила шахраям прибрати до рук велике агропідприємство. Цього року в Запорізькій області це перше рейдерське захоплення сільгоспземель, та, сподіваюсь, і останнє», – зазначила пані Сукманова.


Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль, у свою чергу зазначив, що завдяки активній та злагодженій роботі антирейдерського штабу, в Запорізькій області протягом 2017 р. фактів аграрного рейдерства не зафіксовано. «На жаль, на початку 2018 р. в регіоні сталося захоплення двох сільськогосподарських підприємств: ТОВ «Агротіс» та ТОВ «Агротіс плюс». Для з’ясування обставин було скликано позачергове засідання оперативного штабу, на якому було чітко скоординовано дії його членів.


Антирейдерський штаб взяв ситуацію під контроль. Тож нині завдяки злагодженій та оперативній роботі порушені права поновлено», – наголосив він.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________