Всі рубрики

 

  

 

Пробація. Можливості для змін.

 

21 серпня 2018 р. у Дніпрі за участі представників місцевої влади, громадськості та ЗМІ відбулася урочиста церемонія відкриття Національної фотовиставки «Пробація. Можливості для змін».


На Церемонії були презентовані фото- та відеоматеріали – світлини та зворушливі історії життя людей, які опинилися у конфлікті з законом. Одні з них отримали другий шанс на пробації, залишившись на волі, інші – були ізольовані у місця несвободи. Такі історії демонструють, що, попри все, людині варто давати шанс на виправлення та можливість залишитись у своїй громаді, навчаючись та працюючи на її користь, – говорять організатори соціального проекту. Фотопроект реалізовано за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади у співпраці з Центром пробації.


Як зазначив під час прес-конференції з нагоди відкриття фотовиставки керівник Центру пробації Олег Янчук, такі історії демонструють, що, попри все, людині варто давати шанс на виправлення та можливість залишитись у своїй громаді.


«Ми всі знаємо, що не кожен, кого суд визнав винним, є небезпечним для суспільства. Пробація дає змогу зменшити кількість повторних злочинів, витрачати менше державних коштів на утримання засуджених у місцях позбавлення волі та й загалом робити суспільство більш безпечним», – зазначив Олег Янчук.


Впроваджувати ефективну систему пробації в Україні допомагають різні міжнародні партнери, зокрема, канадські. Регіональний директор Агрітім Канада в Україні, керівник проекту EDGE Танія Санфорд Аммар розповіла представникам ЗМІ про те, що в рамках реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні створено окрему організаційну структуру для забезпечення ювенальної пробації.


Перевагою пробації відносно неповнолітніх є те, що їх ресоціалізація і виправлення проводиться в громаді, без ізоляції від суспільства, відриву від сім"ї, що дозволяє запобігти травматичного впливу як в умовах перебування в місцях позбавлення волі – зазначила канадський експерт.


Дніпро – це вже друге місто, де у такому форматі громадськості демонструється тема внутрішніх перетворень правопорушників через систему пробації, яка наразі активно впроваджується в українському суспільстві. Дана фотовиставка також відбудеться у містах: Черкаси, Кропивницький, Полтава, Київ.


Світлини та життєві історії людей, які вступили у конфлікт із законом будуть представлені для усіх дніпрян з 2️2–31 серпня у Культурно-діловому центрі «Менора».
Довідково. Пробація – цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.


Впровадження пробації в Україні – це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників без ув’язнення.


Пробація представляє собою систему наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого. 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________