Всі рубрики

 

  

 

"Укрпошта" погрожує закрити відділення та припинити доставку пенсій у селах.В "Укрпошті" вважають, що утримання відділень у селах з населенням менше ніж 2 тисячі осіб є економічно невигідним.


Національний поштовий оператор "Укрпошта" з 1 січня 2019 року не здійснюватиме доставку пенсій населенню, якщо тариф на доставку не буде змінено.


Про це заявив генеральний директор компанії "Укрпошта" Ігор Смілянський в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр". "Ми підготували антикризовий план, який впровадимо з 1 листопада, якщо тариф не буде прийнятий. Це означає, що "Укрпошта" має оптимізувати мережу в селах, вибудувану під доставку пенсій. З 1 січня 2019 року не будемо доставляти пенсії, закриємо 5-7 тисяч стаціонарних відділень, звільнимо частина адміністративного і виробничого персоналу", - заявив він.


За його словами, від вирішення цього питання залежатиме, скільки відділень залишиться у оператора - 11,5 тисячі як зараз, або 4,3 тисячі. За його словами, в середньому кожне відділення в селі щомісяця зазнає збитків майже на 3 тисячі гривень. "Одна з головних причин збитковості - доставка пенсій за тарифами, нижчими від собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень", - зазначив він. Смілянський повідомив, що на сьогодні 45% українських пенсіонерів отримують пенсії через "Укрпошту". При цьому, тариф на доставку залишається незмінним з 2004 року, а актуалізація пенсійного тарифу не закладена в проект державного бюджету на 2019 рік. У 2017 році "Укрпошта" отримала 203 мільйони гривень чистого збитку проти 158 мільйонів гривень чистого прибутку роком раніше. При цьому "Укрпошта" оцінила збитки від послуги доставки пенсій в 1 мільярд гривень на рік. Влітку президент України Петро Порошенко заявив, що виступає категорично проти скорочення "Укрпоштою" відділень у сільській місцевості, а також намірів припинити надання послуги з виплати пенсій через відділення оператора.


Довідка. "Укрпошта" входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України і є національним оператором поштового зв'язку в країні. Підприємство надає понад 50 видів послуг, у тому числі виплату пенсій, через більш ніж 11 тисяч відділень по всій Україні. Штат компанії налічує близько 76 тисяч співробітників.Джерело: www.economics.unian.ua

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________