Всі рубрики


Час озирнутися назад, або Якими тенденціями відзначився 2009 р.

Минає 2009 р. Наближаються новорічні свята. Час озирнутися назад. Кінець року – хороший привід для аналізу здобутків та планування. «Правовий тиждень» попросив представників провідних юридичних фірм України відповісти на три запитання: якими головними тенденціями відзначився для їхнього бізнесу 2009 рік? яка минулорічна подія найбільше вплинула на розвиток компанії? які плани розвитку на наступний рік? Пропонуємо вашій увазі відповіді: Директор ЮК «Старчук Плачинда та Партнери»
Євген СТАРЧУК: – У 2009 р. численні кризові явища в економіці спричинили значне навантаження на юристів. Збільшилась кількість судових спорів, особливо спорів з фінансовими та банківськими установами та спорів про стягнення заборгованості. ЮК «Старчук Плачинда та Партнери» довелося змінити стиль роботи, максимально оптимізувавши витрати. Для цього ми розширили компетенцію та збільшили навантаження на працівників. Вагомим досягненням року, що минає, стало те, що більшість клієнтів усвідомили необхідність отримання професійної та актуальної юридичної інформації і правових послуг, які сьогодні є одними з основних гарантів стабільності бізнесу. Але економічні негаразди суттєво вплинули на особисті відносини в сім’ях, що значно збільшило кількість звернень з питань розлучення, поділу майна, аліментів тощо. У компанії суттєво побільшало справ, пов’язаних з неплатоспроможністю та банкрутством, неможливістю стягнень у процедурі виконавчого провадження, невиплатами страхового відшкодування страховими компаніями. Водночас зменшився попит на послуги, пов’язані зі створенням нового бізнесу, проведенням тренінгів та семінарів для працівників, ліцензуванням, реорганізаціями та інвестуванням. У наступному році ми плануємо розширити послуги компанії, запровадити нові цінові пропозиції та залучити нових фахівців. Маємо намір відкрити філіали в Маріуполі та Запоріжжі, ведемо переговори стосовно вступу до професійних об’єднань, обов’язково братимемо участь у наукових заходах, виданні професійної літератури. Старший партнер ЮК «Правовий альянс»
Ілля КОСТІН: – Однією з основних тенденцій розвитку ЮК «Правовий альянс» стало поглиблення спеціалізації у фармацевтичному, податковому праві, сфері захисту прав інтелектуальної власності. Ми переосмислили стратегію й тактику ведення юридичного бізнесу, проаналізували сучасну ситуацію та знайшли вихід. Щодо планів розвитку на наступний рік, ми ще не провели нараду партнерів. Але, на мій погляд, у першу чергу слід поглиблювати спеціалізацію. До того ж ми прагнемо збільшити кількість партнерів компанії, ведемо переговори про злиття. Партнер АК «Василик і Євстигнєєв»
Андрій ЄВСТИГНЄЄВ: – Основні тенденції, які відчула АК «Василик і Євстигнєєв» обумовлені насамперед фінансовою кризою. Це збільшення обсягу «антикризових» послуг (спори щодо повернення боргів, у тому числі кредитів), заморожування масштабних інвестиційних проектів, набуття прав на здешевілі ліквідні активи. Минулого року у житті компанії сталося чимало важливих подій, серед яких – розвиток представництв у Вінниці та Полтаві, а також участь у суспільно корисних проектах, як-от: Форум молодих юристів України і Тиждень права. Плани компанії на наступний рік передбачають посилення практики щодо захисту прав інтелектуальної власності, збільшення штату юристів і подальший розвиток представництв у Вінниці та Полтаві. Партнер АФ «Паритет»
Борис ДАНЕВИЧ: – Слід зазначити, що АФ «Паритет» свідомо використовувала період кризи для свого розвитку і робитиме це надалі. До команди приєдналися нові працівники, у тому числі фахівці з унікальним практичним досвідом: формування дружньої, ефективної команди є для нас беззаперечним пріоритетом. Розвиваємо й нові сфери практики, зокрема, альтернативну енергетику. Протягом року здійснили низку проектів, орієнтованих на клієнта, як-от: корпоративний блок, спеціалізовані інформаційні розсилки для клієнтів. Позитивним є й факт появи нових клієнтів, серед яких є глобальні корпорації, великі міжнародні компанії тощо. У 2009 р. АФ «Паритет» підтвердила свою міжнародну орієнтованість вступом до Міжнародної асоціації юристів Advoc, співпрацею з європейськими юридичними фірмами – членами Advoc над низкою проектів (зокрема, з колегами з Німеччини, Туреччини та Данії). Протягом всього року ми спостерігали зростання активності клієнтів, збільшення обсягу проектів та замовлень. Партнер ЮФ «Саєнко Харенко»
Михайло ХАРЕНКО: – 2009 р. був непростим як для правників, так і для їхніх клієнтів. У роботі українських юристів, що здійснювалась в умовах фінансово-економічної кризи, можна виокремити кілька тенденцій. З одного боку, непросто було зберегти свої позиції на ринку та команду за умов, коли грошові надходження від регулярних видів роботи значно скоротились. З іншого боку, обсяг роботи в окремих сферах збільшився. Затребуваною послугою була реструктуризація заборгованостей. За останній рік ЮФ «Саєнко Харенко» збудувала одну з найпотужніших практик з реструктуризації боргів в Україні, в активі якої – реструктуризація заборгованості НАК «Нафтогаз» на більш ніж 1,5 млрд доларів, єврооблігацій «Альфа-Банку» на більш ніж 1 млрд доларів, консорціумного кредиту «Укрзалізниці» на суму 550 млн доларів, єврооблігацій «XXI століття» на 175 млн доларів, кредиту Укравтодору на 465 млн доларів тощо. Слід згадати і про юридичні послуги щодо виконання акціонерними товариствами вимог нового Закону «Про акціонерні товариства». Його прийняття створило унікальні можливості для розвитку цього виду послуг. А оскільки радник фірми Олена Щербина є співавтором зазначеного документа і знає всі нюанси та підводні камені, пов’язані з його реалізацією, ми значно розширили нашу клієнтську базу. Засновник консалтингово-юридичної компанії «Аргумент»
Олександр КОНОВАЛОВ: – Основні правові тенденції року, що минає, полягали, на жаль, у посиленні податкового тиску на бізнес і постійних спробах влади погіршити умови його ведення, щоб перекрити дефіцит державного бюджету. Усі пам’ятають ініціативи щодо скасування спрощеної системи, запровадження пенсійних внесків для фізичних осіб – підприємців, введення реєстру податкових накладних без впровадження відповідного механізму, покладання відповідальності за включення податкових зобов`язань на покупця, а головне – проект авансової сплати податку на прибуток, що передбачає сплату цього податку за результатами минулого року без врахування переплати на наступні податкові періоди. Слід згадати і такі жахливі нововведення, як зміни до Закону України «Про режим іноземного інвестування», якими законодавці зобов’язали іноземців робити інвестиції (тобто повертати їх) виключно у гривні. Важливою подією 2009 р. стало набрання чинності новим Законом України «Про акціонерні товариства». Гарна спроба, але зроблена без урахування багатьох проблем АТ. Сподіваємось, що Закон ще вдосконалюватимуть. Слід також зазначити, що у зв`язку з кризою в цьому році було набагато менше рейдерських захоплень, що обумовлене відсутністю економічного сенсу таких дій. Рейдери зосередилися на підприємствах державного сектора. Багато клієнтів через кризу втратили платоспроможність. Тому необхідно шукати нових клієнтів і запровадити нову маркетингову стратегію, яка дасть результати у 2010 р. Наступного року консалтингово-юридична компанія «Аргумент» розширюватиме та посилюватиме свої позиції на ринку. Директор  АК «IMG Partners»
Ігор МЕЛЬНИК. – Для АК «IMG Partners» 2009 рік відзначився перш за все посиленням тенденції розвитку судової практики, практики банкрутства в «антикризовому департаменті» фірми. Відомо, що такі тенденції пов’язані з кризовими явищами в економіках український та й іноземних підприємств на території України, що внаслідок збільшився відсоток звернень клієнтів щодо судового представництва їх інтересів у справах про банкрутство контрагентів, захисту від стягнення, власне стягнення заборгованостей з боржників. Слід зазначити, що у 2009 році клієнти рідше зверталися щодо захисту від рейдерських посягань. Причиною чого ми вважаємо погіршення фінансового становища та фінансових інтересів відповідних бізнес-груп. 2009 рік став досить успішним для нашої компанії в плані зростання фінансових доходів, клієнтської бази. Проте найвидатнішою подією, що вплинула на розвиток компанії, вважаю приєднання до компанії адвоката Василя Дерлюка, за допомогою якого компанія посилила свої можливості в секторі банкрутства підприємств. Плани розвитку компанії на кожен наступний рік, і зокрема, на 2010 рік, у нас формуються в кінці поточного і одночасно зі звітом по поточному року. Наступного року ми плануємо прийняти на роботу іще 2-3 юриста, що насамперед пов’язано з необхідністю прискорення надання послуг клієнтам, кількість замовлень яких зросло у поточному році. Маємо надію, що тенденція до зростання звернень клієнтів у наступному році не послабиться і це дасть можливість збільшити дохід компанії, принаймні, у 1,2 рази.
 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________