Всі рубрики


«Розмивання» часток

Вступ нового учасника до товариства без переходу до нього частки (її частини) іншого учасника у статутному капіталі товариства відбувається шляхом здійснення новим учасником вкладу до статутного капіталу товариства, внаслідок чого статутний капітал товариства підлягає збільшенню. При цьому у зв’язку зі вступом до товариства нового учасника підлягають перерозподілу частки всіх учасників у статутному капіталі. Для прикладу розглянемо таку ситуацію.             У товаристві з обмеженою відповідальністю «А» сформовано статутний фонд у розмірі 100000 (сто тисяч) гривень. Учасниками ТОВ «А» є фізичні особи з розмірами часток у статутному капіталі товариства:
  • особа А – 50000 (п’ятдесят тисяч) гривень, що становить 50% статутного капіталу ТОВ;
  • особа Б – 30000 (тридцять тисяч) гривень, що становить 30% статутного капіталу ТОВ;
  • особа В – 20000 (двадцять тисяч) гривень, що становить 20% статутного капіталу ТОВ.
Загальними зборами учасників ТОВ «А» приймається рішення про вступ до товариства нового учасника (особи Г), здійснення ним вкладу до статутного капіталу товариства в розмірі 100000 (сто тисяч) гривень, збільшення статутного капіталу ТОВ «А» до 200000 (двохсот тисяч) гривень та проведення перерозподілу часток учасників у статутному капіталі товариства. Після вступу нового учасника до товариства розмір часток учасників у статутному капіталі ТОВ «А» становитиме:
  • особа А – 50000 (п’ятдесят тисяч) гривень, що становить 25% статутного капіталу ТОВ;
  • особа Б – 30000 (тридцять тисяч) гривень, що становить 15% статутного капіталу ТОВ;
  • особа В – 20000 (двадцять тисяч) гривень, що становить 10% статутного капіталу ТОВ;
  • особа Г – 100000 (сто тисяч) гривень, що становить 50% статутного капіталу ТОВ.
Таким чином, оскільки згідно з чинним законодавством України для прийняття рішення про вступ до товариства нового учасника не потрібне одноголосне рішення всіх учасників, на розглянутому прикладі бачимо, що вступ до товариства нового учасника може використовуватись з метою «розмивання» часток учасників і, як наслідок, усунення декого з них від управління товариством та зменшення розміру належних їм дивідендів.
 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________