Всі рубрики


Нова програма приватизації від держави.

Україна продовжить курс на оптимізацію частки державного сектора економіки. З цією метою Верховна Рада прийняла у другому читанні проект Закону «Про державну програму приватизації», який був ініційований Кабінетом міністрів.

За задумом авторів Закону державна програма буде орієнтована на такі результати:

  • забезпечення високих темпів приватизації об’єктів державної власності, щодо яких не встановлено заборону та обмеження на приватизацію, які є надлишковими для виконання державою своїх функцій і не користуються особливим попитом у покупців, є збитковими та малорентабельними;
  • застосування індивідуальних засад приватизації підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, підприємств з ознаками домінування на загальнодержавному ринку товарів (робіт, послуг) і таких, що потребують спеціального підходу у зв’язку з тим, що використовують у процесі виробництва унікальні ресурси та нематеріальні активи;
  • сприяння залученню до приватизації земельних ділянок, на яких розташовані об`єкти державної власності, що підлягають приватизації;
  • скорочення обмежень щодо приватизації об`єктів державної власності за умови, що це не вплине негативно на виконання державою своїх функцій, а також не створить небезпеки для соціально-економічних та екологічних умов життєдіяльності суспільства;
  • залучення до приватизації інвесторів, зацікавлених у довгостроковому розвитку підприємств після приватизації;
  • підвищення рівня привабливості приватизації для інвесторів, формування позитивного іміджу приватизації в Україні та світі.

Також Законом передбачено запровадження спрощених способів продажу об’єктів державної власності, що не користуються попитом у потенційних покупців (якщо об’єкти не продані із застосуванням інших конкурентних способів), зокрема: продажу методом зниження ціни до рівня фактичного попиту без обмеження мінімальної ціни продажу; дроблення пакетів акцій (щодо пакетів акцій, які належать державі, у розмірі менше 25% статутного капіталу акціонерного товариства) і продажу окремими лотами на фондових біржах; продажу без оголошення ціни.

На реалізацію програми депутати відвели три роки, виокремивши три етапи.

На першому етапі має бути створена вся необхідна правова, нормативна та організаційна база для переходу до приватизації за принципами нової програми. Також у цей період формуватиметься низка державних об’єктів, які мають бути приватизовані протягом 2012 р., і здійснюватиметься їх передприватизаційна підготовка.

Другий етап пов'язаний із завершенням продажу об’єктів масової приватизації та об’єктів, приватизація яких розпочалася до вступу програми в силу. Також на цьому етапі відбуватиметься перехід до приватизації за новими принципами, визначеними Законом, приватизація державних об’єктів разом із земельними ділянками, на яких вони розташовані, формуватиметься низка державних об’єктів.

Третій, фінальний етап передбачає завершення приватизації як широкомасштабного соціально-економічного проекту, а також підготовку пропозицій щодо внесення змін до законодавства в частині визначення функцій органів управління щодо забезпечення переходу від процесу приватизації до продажу державних об’єктів.

Депутати очікують, що програма забезпечить Державному бюджету України надходження від продажу та управління державним майном у розмірі 50–70 млрд грн.

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________