Всі рубрики


Актуальні новини галузі

Нестабільність податку на житлову нерухомість. 

У парламенті зареєстрований законопроект № 9720, який передбачає зміну умов оподаткування нерухомості. Зокрема, законопроектом пропонується виключити з переліку об'єктів оподаткування житлову нерухомість, що перебуває у власності фізичної особи, житлова площа якої не перевищує: для квартир – 150 кв. м, для житлових будинків – 300 кв. м. Відповідно до нинішньої редакції ст. 265 Податкового кодексу України фактично не обкладатимуться податком квартири, площа яких не перевищує 120 кв. м, і житлові будинки, площа яких не перевищує 250 кв. м, оскільки база оподаткування (житлова площа) відповідно до п. 265.4.1 ПКУ зменшується на цю площу. У проекті ця пільга виписана таким чином. База оподаткування для квартири зменшується на 75 кв. м, а для житлового будинку – на 150 кв. м. Отже, не підлягатимуть оподаткуванню податком на нерухомість квартири, площа яких не перевищує 225 кв. м, і житлові будинки, площа яких не перевищує 450 кв. м. Квартири і будинки, площа яких перевищує ці показники, обкладатимуться податком за ставкою 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Нагадаємо, що згідно з нормами нинішній редакції ПКУ для квартир, площа яких понад 120 кв. м, але не перевищує 240 кв. м, та житлових будинків, площа яких понад 300 кв. м, але не перевищує 500 кв. м, ставка податку не може перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Для квартир же, площа яких перевищує 240 кв. м, та житлових будинків, площа яких перевищує 500 кв. м, ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Ставки податку встановлюються сільськими, селищними або міськими радами. Наразі ж актуальні інші законодавчі зміни, що набрали чинності: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, вступить у силу з 1 липня 2012 р., а не з 1 січня, як це передбачалося раніше.

Нерухомість і землю можна реєструвати по-старому.

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації прав на нерухомість та їх обтяжень при їх державній реєстрації», яким на 1 січня 2013 р. перенесено набрання чинності нормами Закону «Про Державний земельний кадастр». Прикінцевими положеннями Закону передбачено, що до 1 січня 2013 р. Кабінет міністрів зобов'язаний забезпечити створення нормативної та матеріально-технічної бази ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Державного земельного кадастру. Таким чином, реєстрація нерухомості та земель ще рік здійснюватиметься по-старому. Бюро технічної інвентаризації реєструватимуть операції з нерухомістю щонайменше до кінця першого кварталу 2012 р.

Острів свободи та ринок нерухомості.

Уряд Куби схвалив закон, що дозволяє громадянам і тим, хто постійно проживає в країні, купувати і продавати нерухомість, а президент Рауль Кастро його підписав. Після кубинської революції 1959 р. жителям Острова свободи було заборонено купувати і продавати нерухомість, нею можна було лише обмінюватися. Заповідати її родичам також було заборонено, а в разі виїзду за межі соціалістичної Куби власник нерухомості втрачав усі права на неї. Новий закон – частина пакета реформ, спрямованих на відродження кубинської економіки і покликаних зменшити дефіцит житла. Втім, деякі обмеження все-таки залишаться. Відповідно до нових законів кубинці зможуть мати у власності тільки одне житло як постійне місце проживання і ще одне – за містом, у зонах відпочинку. Оформлення операцій, пов’язаних із передачею права власності на об’єкт нерухомості, має здійснюватися за посередництва центрального банку країни. При цьому стягуватиметься податок у розмірі 8%. Дозвіл на операції з житлом є частиною соціально-економічних перетворень, що їх уряд Куби здійснює для актуалізації кубинської соціалістичної моделі.
 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________