Всі рубрики


Нові умови для професійних управлінців активами.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку внесе зміни до ліцензійних умов управління активами інституційних інвесторів. Відповідне рішення «Про схвалення доопрацьованого проекту рішення “Про затвердження змін до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами)» було прийняте на засіданні регулятора, що відбулося ще наприкінці лютого 2012 р.

Серед нововведень, які пропонує регулятор, – вдосконалення системи compliance та внутрішнього ризик-менеджменту. Такі новації потребують у тому числі і змін до статуту компаній з управління активами, який має містити відомості про посадову особу або структурний підрозділ, що відповідатимуть за внутрішній аудит.

Крім того, за новими умовами певні працівники компаній з управління активами не зможуть поєднувати трудову діяльність у кількох компаніях. Тобто фахівці, які мають повноваження на здійснення діяльності з управління активами, не мають права працювати в іншому професійному учаснику фондового ринку.
Водночас з метою введення в дію та ефективного функціонування безстрокової ліцензії на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку проект регуляторного акта містить уточнення щодо умов чинності ліцензій, строків та порядку їх переоформлення.

У НКЦПФР переконані, що запропоновані новації спрямовані на покращення роботи юридичних осіб, що здійснюють діяльність з управління активами, та сприяють наближенню чинних норм до загальноприйнятих стандартів, а також приводять їх у відповідність до чинного законодавства. Існування підрозділу, відповідального за внутрішній контроль, має вивести роботу таких компаній на якісно новий рівень, забезпечивши ефективнішу діяльність систем внутрішнього ризик-менеджменту та додатковий контроль якості всіх рішень та кроків компанії, зауважують у НКЦПФР.

Цікаво, чи сприятиме прийняття такого регуляторного акта підвищенню захисту прав інвесторів і зменшенню організаційного та фінансового навантаження на діяльність юридичних осіб, які провадять професійну діяльність на фондовому ринку.

Наразі документ має пройти процедуру оприлюднення на офіційному сайті НКЦПФР http://nssmc.gov.ua, де свої коментарі та побажання щодо змін можуть залишити всі зацікавлені.

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№1-4 | 29 квітня
Тема тижня:
Юридичний форум
Тема тижня
  • Незворотність змін. Мін’юст та міжнародні партнери – втілюємо зміни разом!
  • Проарбітражний підхід. Про підсумки застосування нового арбітражного законодавства.
  • ДП «СЕТАМ» перейшло від Мін’юсту до сфери управління АРМА.
Придбати PDF-версію
 
 

  

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________