Всі рубрики


Кабмін пропонує гуманізувати Кримінально-виконавчий кодекс

Кабінет міністрів пропонує гуманізувати Кримінально-виконавчий кодекс України в частині умов відбування покарання засудженими до обмеження волі та позбавленими волі на певний строк. Відповідні зміни, що розробляло Міністерство юстиції, були ухвалені 19 грудня на урядовому засіданні.

Передбачається, що реалізація цих змін сприятиме гуманізації кримінально-виконавчого законодавства та приведенню його у відповідність до міжнародних стандартів захисту прав та законних інтересів засуджених.

Так, Кабінет міністрів пропонує дозволити засудженим до обмеження волі, а також засудженим до позбавлення волі, які тримаються в дільниці соціальної реабілітації, мати при собі та користуватися мобільними телефонами й аксесуарами до них. Дана ініціатива пояснюється тим, що таким засудженим Кримінально-виконавчим кодексом дозволено носити цивільний одяг, користуватися грошима без обмежень та цінними речами.

Також пропонується надавати можливість здійснювати телефонні розмови засудженим, які відбувають покарання у дисциплінарних ізоляторах, карцерах або переведені до приміщення камерного типу. Така можливість надаватиметься у якості виховних заходів, а також у разі виникнення виняткових особистих обставин (смерть або тяжка хвороба близького родича, що загрожує життю хворого, стихійне лихо, що спричинило значну матеріальну шкоду засудженому або його сім’ї).

Змінами передбачається також урегулювати порядок надання засудженим до обмеження волі тривалих побачень, зокрема надання права на позачергове тривале побачення для реєстрації шлюбу.

Передбачається можливість переведення засуджених до довічного позбавлення волі, які відбули двадцять років покарання у приміщеннях камерного типу, до звичайних жилих приміщень колонії максимального рівня безпеки і тримання їх серед інших засуджених.

Урядовим законопроектом пропонується закріпити у Кодексі вичерпний перелік заборон щодо засуджених, які наразі визначені підзаконними нормативно-правовими актами. Пропонується упорядкувати короткочасні виїзди за межі виправних і виховних колоній, врегулювати питання спілкування дитини, яка перебуває у будинку дитини при виправній колонії, з родичами. Таким чином планується забезпечити дотримання ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини.

Крім того, задля реалізації принципів, проголошених у ст. 9 Конвенції про права дитини, пропонується вилучити норму, що передбачає можливість скасування перебування дитини в будинку дитини після досягнення нею трирічного віку у разі злісного порушення матір’ю вимог режиму відбування покарання. Така ініціатива ґрунтується на думці, що недотримання засудженою жінкою вимог режиму не може бути підставою для розлучення її з дитиною, яка може утримуватись в будинку дитини при виправній колонії.

Передбачається, що реалізація урядового законопроекту сприятиме захисту прав та законних інтересів засуджених до покарань у вигляді обмеження волі, позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі, а також дозволить гуманізувати умови їх утримання в установах виконання покарань України.

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________