Всі рубрики


Пробація – вид кримінального покарання без позбавлення волі.

Кабінет міністрів пропонує запровадити в Україні систему пробації – вид кримінального покарання без позбавлення чи обмеження волі. Відповідний законопроект, який розробило Міністерство юстиції, ухвалено на засіданні Кабінету міністрів.

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, проектом Закону передбачається утворення на базі кримінально-виконавчої інспекції органів пробації, які існуватимуть у структурі Державної кримінально-виконавчої служби.

Загалом законопроект передбачає створення досудової пробації – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка притягається до кримінальної відповідальності. Така інформація використовуватиметься для прийняття рішення про міру відповідальності особи. Серед іншого досудова доповідь міститиме оцінку ризиків щодо можливості вчинення повторного кримінального правопорушення та висновок щодо можливості виправлення без обмеження або позбавлення волі.

Законопроектом встановлюється наявність наглядової пробації – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Крім того, документ передбачає особливості пробації щодо неповнолітніх, які спрямовані на забезпечення їх нормального психічного та фізичного розвитку. Новацією урядового законопроекту є запровадження так званої пенітенціарної пробації – підготовки осіб, які відбувають покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі, до звільнення з метою їх трудового та побутового влаштування. Проектом Закону також враховано європейську практику залучення до роботи з клієнтами пробації волонтерів.

Передбачається, що заходи, запропоновані в рамках запровадження системи пробації, вплинуть на рівень рецидивної злочинності в державі. Крім того, очікується зменшення в країні чисельності осіб, засуджених до покарань у вигляді позбавлення волі, які утримуються в слідчих ізоляторах та установах виконання покарань.

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№1-4 | 29 квітня
Тема тижня:
Юридичний форум
Тема тижня
  • Незворотність змін. Мін’юст та міжнародні партнери – втілюємо зміни разом!
  • Проарбітражний підхід. Про підсумки застосування нового арбітражного законодавства.
  • ДП «СЕТАМ» перейшло від Мін’юсту до сфери управління АРМА.
Придбати PDF-версію
 
 

  

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________