Всі рубрики


Зросла кількість операцій із земельними ділянками.

Протягом 2012 року кількість операцій із земельними ділянками не сільськогосподарського призначення, а також земельними частками (паями) зросла в Україні майже на 20%. Про це повідомив міністр юстиції із посиланням на статистичний звіт щодо діяльності нотаріусів України у 2012 р.

Так, протягом минулого року нотаріусами було посвідчено майже 156 тис. договорів відчуження земельних ділянок, а також земельних часток (паїв). Указана кількість операцій майже на 20% перевищила показники 2011 р., коли було посвідчено трохи більше 126 тис. відповідних договорів.

При цьому, понад 107,5 тис. земельних ділянок, а також земельних часток (паїв) торік була відчужена в результаті купівлі-продажу. Це складає приблизно 70% від загальної кількості згаданих договорів відчуження.

46,5 тис. земельних ділянок, а також земельних часток (паїв) була відчужена минулого року у результаті дарування. Ще 1,6 тис. договорів відчуження була посвідчена у результаті операцій міни.

Разом з тим, у розрізі регіонів указана статистика має відчутні відмінності. Так, скажімо, у розрізі найбільших регіонів України (за кількістю населення, що проживає) дані показники у 2012 р. виглядали наступним чином.

У місті Києві нотаріусами було посвідчено найбільшу кількість договорів відчуження земельних ділянок, а також земельних часток (паїв) – понад 12,2 тис., що на 17% перевищує показники 2011 р.

У Львівській області було посвідчено 7,7 тис. відповідних договорів відчуження, що на 21% перевищило показники 2011 р.

У Дніпропетровській області було посвідчено понад 6 тис. відповідних договорів, що на 25% перевищило показники 2011 р.

В Одеській області було посвідчено понад 6,7 тис. відповідних договорів відчуження, що на 17% перевищило позаторішні показники.

У Харківській області було посвідчено понад 4,7 тис відповідних договорів або на 18% більше, ніж у 2011 р.

Разом з тим в одній з найбільших областей України – Донецькій, у 2012 р. було посвідчено лише трохи більше 6 тис. договорів відчуження земельних ділянок, а також земельних часток (паїв). Така кількість операцій виявилася на 7% нижчою за показники 2011 р.

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________