Всі рубрики

 

  

 

Затверджено Правила професійної етики нотаріусів України.

Міністерством юстиції затверджено Правила професійної етики нотаріусів України. Відповідний наказ підписав міністр юстиції Олександр Лавринович. Новий документ містить загальні стандарти професійної етики нотаріусів і визначає загальні приписи щодо норм поведінки представників цієї професії. За словами міністра юстиції, Правила професійної етики були розроблені згідно із Законом «Про нотаріат», зокрема відповідно до законодавчих вимог стосовно обов’язків нотаріуса. Запропоновані стандарти професійної етики були також обговорені та схвалені на Першому всеукраїнському з’їзді нотаріусів. Правила є обов’язковими для нотаріусів. Їх порушення тягне за собою відповідальність у порядку і випадках, передбачених Законом України «Про нотаріат».

Правила встановлюють стандарти професійної етики нотаріуса. Наприклад, на виконання вимог законодавства та присяги нотаріус повинен не вчиняти дій, які могли б поставити під сумнів неупередженість і незалежність нотаріальної діяльності. Він зобов’язаний постійно підвищувати свій професійний рівень, юридичну та технічну компетентність. Представники нотаріальної професії повинні уникати залучення до політичної діяльності, яка не дозволяє зберегти неупередженість, тощо.

Крім того, Правилами визначені морально- та професійно-етичні принципи нотаріуса при здійсненні професійної діяльності. Ці принципи стосуються професійної та суспільної моралі. Документ також регламентує відносини нотаріусів з Нотаріальною палатою України – професійною самоврядною організацією, яка була утворена Першим всеукраїнським з’їздом нотаріусів. До того ж встановлено стандарти відносин нотаріуса з особами, які до нього звертаються, та відносин нотаріуса із засобами масової інформації.

Так, нотаріус без поважних причин не має права порушувати встановлений режим роботи нотаріальної контори, вимоги щодо її приміщення та оснащення, спілкуватися з особами, які звернулися за вчиненням нотаріальної дії, через помічника чи іншого працівника нотаріальної контори. При вчиненні нотаріальної дії нотаріус не повинен піддаватися тиску третіх осіб, впливу політичної кон’юнктури та зобов’язаний суворо дотримуватися вимог законодавства та інтересів осіб, які до нього звернулися.

Правилами не допускається індивідуальна реклама нотаріуса в засобах масової інформації, у тому числі в і Інтернеті. Крім того, Правила встановлюють стандарти поведінки нотаріусів у позаслужбовий час.

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________