Всі рубрики


Мін’юст пропонує встановити єдину систему оплати нотаріальних послуг.

Міністерство юстиції пропонує закріпити в національному законодавстві чіткий механізм формування плати за послуги, що їх надають нотаріуси.

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, в Мін’юсті відбулись громадські слухання, під час яких було обговорено проект змін до Закону «Про нотаріат» щодо регулювання плати за вчинення нотаріальних дій.

Міністр зазначив, що наразі в Україні відсутня єдина система обчислення розміру плати за послуги нотаріусів. Це призводить до встановлення у регіонах України різних тарифів за однакові нотаріальні послуги. А це не відповідає вимогам ст. 24 Конституції України, якою, зокрема, встановлено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

З урахуванням цього Міністерство розробило законопроект про внесення змін до Закону «Про нотаріат», яким пропонується внести зміни та доповнення, пов’язані із запровадженням на всій території України єдиних ставок за надання нотаріальних послуг.

Як наголошувалося у ході громадських слухань, зокрема, ставки нотаріального збору пропонується обчислювати у співвідношенні до мінімальної заробітної плати, з чітким визначенням переліку таких послуг. Крім того, пропонується встановити мінімальну і максимальну межу оплати за послуги, пов’язані із вчинюваними приватними нотаріусами нотаріальними діями.

Законопроектом передбачається, що розміри ставок та порядок сплати нотаріального збору визначатимуться Кабінетом міністрів України. Крім того, з метою забезпечення доступності таких послуг для соціально незахищених верств населення, проектом закону пропонується встановити пільги щодо сплати нотаріального збору, які також визначатимуться Кабміном.

Передбачається, що схвалення цих законодавчих ініціатив дозволить створити єдину систему оплати нотаріальних послуг, забезпечити рівність споживачів нотаріальних послуг, зменшити витрати населення, а також унеможливить нав’язування споживачам інших обов’язкових додаткових нотаріальних послуг.

Як відомо, законодавче унормування системи оплати за вчинення нотаріальних дій передбачене Національним планом дій на 2013 р. щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», зокрема завданнями, визначеними у піднапрямі «Реформування надання адміністративних послуг»

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________