Всі рубрики


Ялтинський з’їзд конституціоналістів.

20-22 червня 2013 р. з нагоди 17-ї річниці Конституції України в м. Ялта (АРК) у колонній залі Ялтинського театру ім. А.П.Чехова відбулась міжнародна конференція «Питання захисту прав людини і громадянина органами конституційної юрисдикції у сучасних умовах».

У заході взяли участь голова і судді Конституційного Суду України (КСУ), представники органів державної влади та наукових інституцій України, Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), Венеціанської комісії Ради Європи, Європейського суду з прав людини, Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва, органів конституційної юрисдикції Бєларусі, Болгарії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, Таджикистану, Туреччини, Угорщини, Чорногорії, вітчизняні та зарубіжні науковці, експерти в галузі конституційного права.

Організатором конференції виступив КСУ за підтримки Президента України спільно з Європейською комісією «За демократію через право» (Венеціанська комісія), Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва та Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Привітання учасникам форуму надіслали Президент України Віктор Янукович і голова Верховної Ради Володимир Рибак.

Глава держави у вітальному зверненні, яке оголосив міністр юстиції Олександр Лавринович, відзначив символічність проведення такого заходу напередодні Дня Конституції та в рік головування України в ОБСЄ, одним із пріоритетів діяльності якої є захист прав і свобод людини. При цьому у привітанні наголошувалося на важливій ролі КСУ як єдиного органу конституційної юрисдикції, що своїми рішеннями впливає на систему правових відносин, гарантуючи охорону прав і свобод людини і громадянина та верховенство Основного Закону на всій території України. Президент висловив упевненість, що професійне обговорення проблем конституційного судочинства, спільний пошук шляхів їх розв’язання, обмін досвідом на цьому представницькому форумі еліти європейського та вітчизняного конституціоналізму стануть підґрунтям для вирішення актуальних питань у сфері захисту прав людини і громадянина.

Привітання від голови ВР України Володимира Рибака оголосив постійний представник ВР України в КСУ Анатолій Селіванов. Пан Рибак висловив переконання, що рекомендації учасників форуму допоможуть удосконалити законодавство, що охороняє і захищає права і свободи громадян України. Зараз в країні триває процес модернізації Основного Закону, який здійснює Конституційна Асамблея, і цей процес вимагає глибокого наукового осмислення і врахування досвіду законодавчої діяльності як вітчизняних, так і зарубіжних вчених-конституціоналістів, зауважив спікер ВР. Він висловив упевненість, що ялтинська конференція сприятиме консолідації зусиль юридичного співтовариства щодо належного правового забезпечення гарантій прав і свобод людини та зробить суттєвий внесок у вдосконалення правових інститутів конституційного судочинства.

Вітання учасникам форуму надіслав також голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов, який підкреслив, що КСУ сумлінно виконує важливу функцію із захисту прав людини і громадянина. Тому кримчани раді прийняти у себе представників майже 20 органів конституційної юрисдикції країн Європи, міжнародних організацій та відомих українських вчених-конституціоналістів, які зібралися для обміну досвідом.

Успішної роботи учасникам конференції побажали почесні гості та співорганізатори форуму – Координатор проектів ОБСЄ в Україні Мадіна Джарбусинова, заступник директора Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хюльсхьорстер, голова Союзу юристів України Валерій Євдокимов і голова Ялтинської міської ради Сергій Ілаш.

Голова КСУ Анатолій Головін від імені колег щиросердно привітав присутніх у залі і висловив подяку керівництву держави за сприяння у проведенні конференції та створення належних умов для роботи її учасників, а представникам органів конституційної юрисдикції зарубіжних країн, міжнародних організацій, науковцям та представникам органів державної влади України – за згоду взяти участь у форумі. За словами пана Головіна, науково-практична інформація, отримана в ході форуму, буде ретельно вивчена, а її використання сприятиме подальшому удосконаленню діяльності державного механізму захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Після завершення урочистої частини конференції її учасники перейшли до роботи в режимі пленарних засідань. В них взяли участь заступники голови КСУ Юрій Баулін і Сергій Винокуров, судді Сергій Вдовіченко, Михайло Гультай, Володимир Кампо, Михайло Колос, Олександр Литвинов, Марія Маркуш, Олександр Пасенюк, Олег Сергейчук, Олександр Тупицький, Наталя Шаптала, суддя КСУ у відставці Андрій Стрижак, очільники і судді органів конституційної юрисдикції 17-и держав, зокрема Бєларусі, Болгарії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, Туреччини, Угорщини, Чорногорії, делегати міжнародних структур, що опікуються правами людини, – ОБСЄ, Венеціанської комісії Ради Європи, Європейського суду з прав людини, Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва. До наукової дискусії приєднались також представники органів державної влади, судової системи, Національного університету «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого», Національної академії внутрішніх справ, інших провідних наукових установ та навчальних закладів України, експерти в галузі конституційного права.

Доповідачами від України виступили Юрій Баулін з доповіддю «Захист прав людини і громадянина Конституційним Судом України: проблеми та перспективи», судді КСУ Володимир Кампо, Михайло Колос, Марія Маркуш, Олександр Пасенюк, суддя КСУ у відставці Михайло Костицький, постійний представник ВР України в КСУ Анатолій Селіванов, директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України Валентин Мамутов, ректор Національної академії внутрішніх справ України Валентин Коваленко, доктор юридичних наук, доцент Національного університету «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого» Юрій Барабаш, суддя Європейського суду з прав людини Ганна Юдківська та інші авторитетні вітчизняні правники. Вони висвітлили питання українського та європейського досвіду конституційного судочинства, поновлення органами конституційної юрисдикції порушених прав людини і громадянина, специфіку захисту прав і свобод людини в інформаційну епоху, кримінально-правову охорону прав і свобод людини, конституційно-правові спори в адміністративному судочинстві тощо.

Серед іноземних доповідачів – очільники конституційних судів Гагік Арутюнян (Вірменія), Хашим Килич (Туреччина), Гунар Кутріс (Латвія), Іветта Мацейкова (Словаччина), Бранко Наумоскі (Македонія), Петер Пачолай (Угорщина), Ігор Рогов (Казахстан), Георгій Папуашвілі (Грузія), Дімітар Токушев (Болгарія), суддя Конституційного Трибуналу Польщі Мирослав Гранат, професор університету Регенсбурга (Німеччина) Райнер Арнольд, експерт Венеціанської комісії Ради Європи Латіф Гусейнов, інші знані у Європі та світі правники. Зарубіжні гості представили низку доповідей на злободенні теми захисту прав і свобод людини органами конституційної юрисдикції, висловили свої погляди на роль конституційного судочинства в європейському конституціоналізмі, проблеми гарантування захисту прав людини конституційними судами, компетенції конституційних судів під час розгляду справ за зверненнями фізичних і юридичних осіб щодо порушення основних прав і свобод, захисту соціальних прав у сучасних умовах, індивідуального доступу до конституційних судів тощо. Було проаналізовано і практичний досвід конституційного контролю у сфері захисту прав та свобод людини і громадянина, накопичений країнами – учасницями форуму.

За підсумками роботи всі матеріали конференції планується видати окремою збіркою українською, російською і англійською мовами.

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________