Всі рубрики


Програмна продукція на митній території України.Для підприємств, які займаються постачанням та реалізацією програмної продукції, дуже важливе питання про оподаткування податком на додану вартість операцій з її імпортування та постачання на території України.
Пунктом 261 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України тимчасово, з 1 січня 2013 р. по 1 січня 2023 р., звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції.
Цим пунктом до програмної продукції віднесено:
  • результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
  • криптографічні засоби захисту інформації.
Міністерство доходів і зборів України листом від 16.08.2013 р. №9151/6/99-99-19-04-02-15 також дало роз’яснення стосовно обкладення ПДВ імпорту програмної продукції та її постачання на території України.
У цьому документі також зазначається, що звільнення від оподаткування ПДВ застосовується до операцій із постачання програмної продукції незалежно від того, чи постачається така продукція на матеріальних носіях або передається покупцеві іншим шляхом, зокрема з використанням мережі Інтернет, електронної пошти та/або іншими засобами передачі подібної інформації.
Дуже важливо, що в листі роз’яснюється і питання про постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України.
У згаданому документі зазначено, що відповідно до ст.ст. 40, 41, 42 Митного кодексу України митному контролю підлягають усі товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України. Ця процедура здійснюється шляхом перевірки необхідних документів та наявних в особи відомостей.
Поняття «товари» визначається в п/п 244 п. 1 ст. 14 ПКУ як матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (пай), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення.
А в МКУ під товарами розуміється будь-яке рухоме майно, електрична, теплова та інші види енергії, а також транспортні засоби, за винятком транспортних засобів, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України.
При ввезенні на митну територію України товари підлягають декларуванню відповідно до класифікатора. Класифікуються відповідні товари за правилами, встановленими Законом України «Про Митний тариф України».
Проте програмний продукт не має власного коду УКТЗЕД та розглядається виключно як результат виконання послуг, що має бути зафіксований на відповідному носії (лазерному диску, флеш-карті тощо) особи, яка його виконала або замовила, а також може бути переданий виконавцем замовнику з використанням мережі Інтернет або електронної пошти та іншими засобами передачі подібної інформації.
Отже, операції із постачання програмної продукції від нерезидента резиденту України не підлягають митному контролю та не оподатковуються ПДВ. Але режим звільнення подібних операцій від оподаткування ПДВ є тимчасовим і діє до 1 січня 2023 р.


Олександр КОЗАКОВ 
юрист ТОВ «Олексій Пуха і Партнери»


 
 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________

 

 

 официальное бюро переводов - https://philin.com.ua