Всі рубрики


Тисяча і одна скарга стосовно роботи суддів вищих та верховного судів.

 

 

ВРЮ протягом минулого року розглянула близько тисячі скарг стосовно роботи суддів вищих та верховного судів. Про це повідомив голова ВРЮ Олександр Лавринович.

При цьому, за його словами, аналіз звернень, що надійшли торік до ВРЮ, засвідчує, що із 991 звернення стосовно суддів вищих спеціалізованих судів та ВСУ 60% (591 звернення) стосувалися суддів ВССУ. Ця ж тенденція продовжилася й на початку 2014 р.

Щодо суддів ВГСУ протягом минулого року ВРЮ отримала 88 звернень, щодо суддів ВАСУ – 270 звернень, щодо суддів Верховного Суду – 44 звернення.
Олександр Лавринович повідомив, що протягом 2013 року було проведено перевірки щодо 32 суддів ВССУ.

За словами голови ВРЮ, значна кількість скарг щодо суддів ВССУ стосувалася незгоди з відмовою у відкритті касаційного провадження. У більшості вони стосуються застосування п. 5 ч. 4 ст. 328 ЦПК України, який передбачає право судді-доповідача відмовляти у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи. Зазначене питання було також предметом обговорення у ВРЮ і неодноразово на шпальтах газети «Правовий тиждень» (див. №27-30 від 16.07.2013 р. «Замкнуте коло суддівського свавілля: причини, які ніхто не хоче називати вголос»).

Певний відсоток скарг стосувався також порушення суддями процесуальних строків (у тому числі щодо правильного обчислення строків подачі касаційних скарг та заяв про перегляд рішень суду ВСУ), а також повернення сум сплаченого судового збору у разі прийняття ухвал про відмову у відкритті провадження.
При цьому, звертає на себе увагу той факт, що у значній кількості звернень фігурують прізвища одних і тих самих суддів.


 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________