Всі рубрики


Щодо звільнення суддів за порушення присяги.

 

 

Вища рада юстиції рекомендує звільнити чотирьох суддів за порушення присяги та трьох суддів – у зв‘язку з набранням обвинувальним вироком. Крім того, щодо двох суддів ВРЮ звернеться до Вищої кваліфікаційної комісії суддів з поданням про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Так, ВРЮ не підтримала заяву про відставку та ухвалила рішення про внесення подання на суддю Київського районного суду м. Одеси Сергія Реву щодо його звільнення за порушення присяги. Перевіркою було встановлено, що суддя систематично порушував порядок розподілу та реєстрації справ у суді. Крім того, під час розгляду справ суддя на свій розсуд тлумачив тимчасову заборону Земельним кодексом України відчуження земельних ділянок, які належали громадянам на правах приватної власності.

ВРЮ рекомендує звільнити за порушення присяги суддю Придніпровського районного суду м. Черкаси Андрія Бурлаку. Перевірка щодо судді проводилася за фактами, які найшли відображення у низці публікацій в засобах масової інформації. Зокрема, йшлося про занадто м‘яке покарання особі, яка вчинила розпусні дії щодо 6-річної дитини. Суддя призначив указаній особі покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, проте звільнив від відбуття покарання, з випробуванням, з іспитовим строком 3 роки. Згодом апеляційна інстанція скасувала цей вирок, призначивши злочинцю 5 років позбавлення волі.

За порушення присяги ВРЮ рекомендує звільнити суддю Роменського міськрайонного суду Сумської області Надію Сольону. Перевіркою встановлено, що при розгляді цивільної справи про визнання осіб такими, що втратили право на користування жилими приміщеннями, суддя вимагала від сторони у справі складення заяви про залишення цивільного позову без розгляду. Після скарги на такі дії суддя погрожувала скаржнику звільненням з роботи. Крім того, було зафіксовано перебування судді на роботі у нетверезому стані.

ВРЮ ухвалила рекомендацію щодо звільнення за порушення присяги судді Дарницького районного суду м. Києва Євгена Куренкова. За іншою справою щодо судді Куренкова ВРЮ у жовтні 2013 р. вже внесла подання до Верховної Ради щодо звільнення судді за порушення присяги. Проте станом на лютий 2014 р. Верховна Рада двічі розглядала питання щодо звільнення судді, але не змогла набрати достатньої кількості голосів. За черговою скаргою на суддю Куренкова перевіркою ВРЮ було встановлено, що вказаний суддя не розглянув у встановлені законом строки сотні справ. Не маючи законних підстав, суддя залишив низку справ без розгляду. Протягом останніх двох років ВККС України розглянула кілька десятків скарг на Куренкова, за які суддя отримав 10 доган.

Також, ВРЮ внесе подання про звільнення у зв`язку із набранням сили обвинувальним вироком судді Обухівського районного суду Київської області Геннадія Кулініченка. Вироком Голосіївського районного суду м. Києва від 10 жовтня 2013 р. Геннадія Кулініченка визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 375 Кримінального кодексу та призначено покарання у виді 2 років позбавлення волі.

У зв`язку із набранням сили обвинувальним вироком ВРЮ внесе подання про звільнення судді Тульчинського районного суду Вінницької області Володимира Люлька. Вироком апеляційного суду Житомирської області від 28 серпня 2013 р. Люлька визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 263 КК України та призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі, а також ч. 2 ст. 383 КК України і призначено покарання у виді 2 років позбавлення волі. На підставі ст. 70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суровим, Володимира Люльку остаточно призначено покарання за сукупністю злочинів, 3 роки позбавлення волі.
У зв`язку із набранням сили обвинувальним вироком Вища рада юстиції внесе подання про звільнення судді Корецького районного суду Рівненської області Ольги Якимчук. Суддю засуджено за вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364 та ч. 2 ст. 368 КК України на 5 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади та займатися діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя та виконанням функцій держави строком на 1 рік. На підставі ст. 75 КК України Ольгу Якимчук було звільнено від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням та встановлено іспитовий строк 1 рік, з покладенням на неї обов’язків не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти цю Інспекцію про зміну місця проживання та роботи.

Крім того, ВРЮ на підставі пропозицій про звільнення за порушення присяги провела перевірки щодо судді Свалявського районного суду Закарпатської області Наталії Жиганської та судді Шевченківського районного суду м. Києва Нелі Голік. Проте, не виявивши підстав про звільнення указаних суддів за порушення присяги ВРЮ направить до ВККС пропозицію щодо притягнення цих суддів до дисциплінарної відповідальності.

Також, під час засідання 11 лютого Вища рада юстиції задовольнила скаргу судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Євгена Башмакова на рішення ВККС щодо його притягнення до дисциплінарної відповідальності. ВРЮ скасувала указане рішення ВККС.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________