Всі рубрики


Як виконуватиметься Закон про окуповані території.

 

 

Сума збитків, заподіяна Україні тимчасовою окупацією Криму з боку Російської Федерації, склала 1,8 трлн грн. Про це під час прес-конференції заявив міністр юстиції Павло Петренко: «На сьогодні сума збитків від незаконного захоплення українського майна складає 1,8 трлн грн. У цій сумі не врахована втрачена вигода від користування об’єктами, майном на території Криму, а також дані про втрачені корисні копалини на цій території. Тому розмір збитків надалі зростатиме».

Міністр також підкреслив: «Загальний розрахунок розміру збитків складає 17 томів. Зокрема, мова йде про цинічне віднесення до золотовалютних резервів центрального банку РФ грошей і активів Національного банку України. Мова йде про близько 6 млрд грн. Ми зафіксували факт викрадення зі сховищ Ощадного банку на території Криму 300 кг золота та дорогоцінних металів. Також були втрачені активи приватних банків на суму 17 млрд грн.».

Павло Петренко зазначив, що внаслідок агресії Росії та тимчасової окупації території України відбуваються системні порушення прав і свобод фізичних та юридичних осіб: «Ми зафіксували величезну кількість порушень прав людини. Вони полягали у незаконній націоналізації майна, українських державних та приватних підприємств.

В Криму спостерігаються кричущі випадки порушень прав людини на безпеку, свободу слова, переміщення тощо. Останньою подією став напад на українську православну церву, побиття священика та прихожан. Відбуваються масові випадки дискримінації кримських татар з боку Російської Федерації. Усі ці факти будуть зафіксовані у позові Україна – Росія до Європейського суду з прав людини».

Водночас, за словами пана Петренка, після військової агресії, вчиненої Російською Федерацією, РФ було прийнято низку юридичних рішень щодо приєднання Криму.
«Російська Федерація несе повну відповідальність за націоналізацію майна держави Україна, в тому числі за завдану майнову шкоду нашій державі. Згідно з нашим законодавством в якості співучасників здійснення злочинів можуть бути притягнуті державні установи та посадовці РФ, які причетні до незаконної окупації та військових злочинів на території Криму, Збройні Сили РФ, які здійснювали військову агресію, Чорноморський флот РФ, який всупереч договорам покинув свої бази та брав участь у захопленні території України», – підкреслив очільник Мін’юсту.

Павло Петренко також повідомив, що відповідні матеріали були передані до Генеральної прокуратури України: «Ми запропонували накласти арешти на майно Російської Федерації, компаній та осіб, причетних до окупації, як адекватну відповідь на незаконне захоплення українського майна. Українські правоохоронні органи зможуть використати процедуру спецконфіскації майна».

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________