Всі рубрики


Про Стратегію реформування органів прокуратури.

 

 

Нещодавно відбулось перше засідання робочої групи з підготовки пропозицій до Стратегії реформування органів прокуратури України, що розробляється в рамках реалізації проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

У засіданні окрім керівництва Генеральної прокуратури України та експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» взяли участь представники громадськості, Міністерства юстиції України, Вищого спеціалізованого суду України, вищих навчальних закладів та Ради Європи.

Так, Генеральний прокурор України Віталій Ярема підкреслив важливість реформування органів прокуратури та розбудови в Україні європейського суспільства. «Хочу висловити подяку Європейському Союзу і Раді Європи за сприяння у здійсненні цих прагнень і допомозі нашим юристам, які працювали над цим законопроектом», – зазначив пан Ярема. Він наголосив на необхідності прийняття нового закону «Про прокуратуру», особливо після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Віталій Ярема закликав експертів Проекту ЄС та інших членів робочої групи під час роботи над Стратегією в першу чергу звернути увагу на необхідність визначення ролі і місця прокуратури України в системі державних органів, враховуючи як європейські стандарти та досвід держав Європи, так і ситуацію, у якій перебуває Україна.

Головний експерт з реформування прокуратури Проекту ЄС Лоїк Геран поінформував учасників про загальну мету проекту, що полягає у впровадженні стратегії реформування системи юстиції. Стратегію буде розроблено за результатами діяльності робочих груп в рамках всіх компонентів проекту, зокрема, прокуратури, судової системи, адвокатури, міліції та органів з протидії корупції.

Він наголосив на важливості завдання, що поставлено перед робочою групою та підкреслив, що очікує на підвищення довіри суспільства до прокуратури в результаті вироблення та впровадження належної Стратегії реформування системи прокуратури. Експерт надав до розгляду проект плану діяльності робочої групи та закликав учасників залучитися до процесу визначення пріоритетів у реформуванні прокуратури з метою забезпечення ефективної роботи групи.

Старший помічник Генерального прокурора України та керівник робочої групи Володимир Стретович висловив сподівання, що залучення до робочої групи представників громадськості та міжнародних організацій, а також основних елементів системи юстиції забезпечить достатній рівень неупередженості, професійності та ефективності у роботі групи.

За підсумками дискусії було вирішено розпочати роботу з оцінки найгостріших проблем в системі прокуратури, зокрема законодавчих, організаційних та професійних.

Нагадаємо: робочу групу було створено у липні поточного року в рамках Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» на базі ГПУ та затверджено розпорядженням Генерального прокурора з метою напрацювання узгоджених позицій до Стратегії реформування органів прокуратури України


До речі

Проект Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції» прагне підтримати Україну на шляху реформування її системи юстиції згідно з європейськими стандартами. Проект розрахований на 38 місяців та передбачає безпосереднє залучення країн – членів ЄС. Він збере за одним столом представників всіх зацікавлених сторін, щоб допомогти їм із розробкою спільної стратегії реформування галузі та підтримати в процесі її впровадження.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________