Всі рубрики


Перспективи та ризики розвитку системи безоплатної правової допомоги.

 

 

Відповідно до графіка, затвердженого прем’єр-міністром України, у Комунікативному центрі уряду відбулась експертна зустріч за участю заступника міністра юстиції України Руслана Рябошапки, заступника директора Координаційного центру з надання правової допомоги Мирослава Лаврінка, представника Фонду стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Анастасії Мартиновської, виконавчого директора Всеукраїнської благодійної організації «Українська фундація правової допомоги» Миколи Сіоми та представників інших громадських об’єднань. Тема зустрічі – «Перспективи та ризики розвитку системи безоплатної правової допомоги в Україні».

Завдяки відеозв’язку з Дніпропетровськом, Львовом, Одесою та Харковом у заході взяли участь представники інститутів громадянського суспільства, органів виконавчої влади, обласних центрів з надання безоплатної правової допомоги, адвокати, юристи та засоби масової інформації.

Під час зустрічі Руслан Рябошапка відзначив, що система надання безоплатної правової допомоги вдосконалюється, збільшується кількість безоплатних консультацій населенню, але при обговоренні перспектив розвитку системи такої допомоги та пов’язаних з нею ризиків слід враховувати нинішню кризову ситуацію в країні, пов’язану з подіями на сході та станом бюджетного фінансування.

Під час зустрічі обговорювалися такі питання: надання правової допомоги переселенцям зі східних областей України, жителям АРК та мешканцям віддалених районів; спрощення доступу адвокатів до громадян, затриманих органами міліції; надання правової допомоги із залученням засобів електронного зв’язку (в тому числі скайп-зв’язку); особливості роботи виїзних консультативних пунктів; реформування адвокатури та підготовка нового Закону «Про адвокатуру» із врахуванням висновків Венеціанської комісії тощо.

За період з 1 січня по 31 липня 2014 р. центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги видано 37708 доручень адвокатам, у тому числі 11058 – для надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, затриманим за підозрою у вчиненні злочину; 23907 – для здійснення захисту за призначенням; 1310 – для надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання; 1433 – для участі у проведенні окремих процесуальних дій. Частка відмов від адвоката особами, які мають право на отримання безоплатної правової допомоги, за сім місяців 2014 р. становить 3,4%.

Підсумовуючи експертну зустріч, пан Рябошапка запропонував учасникам заходу узагальнити усі проблемні питання та пропозиції і направити їх до Міністерства юстиції для врахування у подальшій роботі щодо розвитку системи безоплатної правової допомоги.


Довідка: станом на 31 липня 2014 р. в Україні працюють понад 675 громадських приймалень. У 2008-2009 рр. безоплатну правову допомогу одержали 160-170 тис. громадян, а лише за шість місяців цього року громадяни вже одержали 130 тис. консультацій адвокатів. Минулого року було організовано 9 тис. виїздів консультативних пунктів на місця, за підсумками роботи яких було надано безоплатну правову допомогу майже 40 тис. громадян.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________