Всі рубрики

 

  

 

Про очищення влади.

 

 

17 листопада 2014 р. на засіданні Пленуму Верховного Суду України було розглянуто питання щодо рішення ХІІ позачергового з’їзду суддів України та звернення суддівських колективів про направлення до Конституційного Суду України конституційного подання щодо відповідності Конституції України п. 6 ч. 1, п. 2 ч. 2, п. 13 ч. 2, ч. 3 ст. 3 Закону України від 16 вересня 2014 р. №1682-VII «Про очищення влади».


На початку з доповіддю виступив голова Верховного суду України Ярослав Романюк, який зазначив, що підтримує позицію щодо необхідності конституційного подання, а також проведення роботи щодо ініціювання змін до Закону України «Про очищення влади».


Загалом на Пленумі Верховного Суду України були присутні 43 судді Верховного Суду України. При обговоренні присутніми висловлено думку щодо неприпустимості порушення принципу індивідуальної відповідальності суддів, недопущення порушення незалежності суддів та впливу на судову гілку влади.


На Пленумі було зачитано звернення Міністра юстиції України Павла Петренка щодо визначення Законом «Про очищення влади» правових та організаційних засад проведення люстрації в Україні з метою відновлення довіри до судової влади, реалізації принципу верховенства права, конституційних прав і свобод людини в Україні.
Виступили члени Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України: Карл Волох, Єгор Соболєв та Дмитро Гнап, які наголосили на неприпустимості блокування процедури люстрації, зазначивши, що незалежність судової влади не означає її незалежність від законів, а норми Закону відповідають вимогам Конституції щодо підстав та дотримання конституційної процедури звільнення суддів.


На Пленумі також виступила Директор Департаменту з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Тетяна Козаченко з правовим обґрунтуванням відповідності Конституції України зазначених норм закону «Про очищення влади», законності підстав та необхідності реалізації Закону прийнятого Верховною Радою та підписаного Президентом України.


По зауваженню судді Івана Шицького на обговорення та голосування було поставлено питання щодо правомірності прийняття участі з правом голосу трьох суддів ВСУ, які, відповідно до ч. 4. ст. 102 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», не можуть виконувати свої повноваження зі здійснення правосуддя з наступного дня після досягнення ними 65 років. За результатами голосування судді прийняли рішення про право таких суддів брати участь у голосуванні.


За звернення з конституційним поданням до Конституційного суду України щодо невідповідності Конституції України Закону «Про очищення влади» в частині звільнення суддів проголосувало 23 судді ВСУ «За», 19 суддів «Проти», 1 суддя «Утримався».

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 




 

 

 

мастер по стиральным > машинам в Одессе>

ремонт кофемашин>

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________