Всі рубрики


В обєктиві суддів - земельне законодавство.


19 червня 2015 р. на базі Одеського апеляційного господарського суду проведено засідання круглого столу з питань застосування господарськими судами законодавства при вирішенні спорів, пов'язаних з орендою землі державної та комунальної власності.

Цей захід проведено на виконання пункту 3.23 розділу 3 Плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік за ініціативи другої судової палати Вищого господарського суду України в особі її секретаря Тетяни Дроботової та активного сприяння суддів і працівників апарату Одеського апеляційного господарського суду, очолюваного Наталією Морщагіною.

У засіданні круглого столу взяли участь близько 150 осіб, у тому числі: судді Вищого господарського суду України та Одеського апеляційного господарського округу; науковці Національного університету «Одеська юридична академія», Одеського державного аграрного університету, Національної школи суддів України; представники Одеської та Херсонської обласних державних адміністрацій, Одеської обласної ради, Миколаївської міської ради, Головного управління Держземагентства в Херсонській області, ДП "Центр державного земельного кадастру", прокуратур Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, військової прокуратури Південного регіону України, регіональних відділень Фонду державного майна України в Одеській та Херсонській областях, територіальних управлінь Державної судової адміністрації України в Одеській та Миколаївській областях, а також фахівці морських портів, Державної адміністрації залізничного транспорту України, адвокати, юристи та представники громадських організацій.

Засідання проведено в форматі дискусії щодо всебічного обговорення з погляду науки і закону та з урахуванням думок практиків. Учасниками проаналізовано найбільш актуальні питання, що виникають під час розгляду господарськими судами земельних спорів.

Так, суддя, секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова присвятила свій виступ питанням, що виникають під час розгляду спорів, пов'язаних із стягненням заборгованості з орендної плати.

Під час засідання круглого столу суддя ВГСУ Ксенія Грейц проаналізувала проблемні питання у спорах про внесення змін до договору оренди земельної ділянки державної та комунальної власності щодо визначення розміру орендної плати.

У свою чергу, суддя ВГСУ Світлана Бакуліна зосередила увагу на спорах щодо належного виконання обов'язку зі сплати орендної плати, як умови продовження договору оренди землі в порядку ст. 33 Закону України «Про оренду землі», та щодо розірвання договору оренди землі у разі невиконання обов'язку зі сплати орендної плати.

Предметом обговорення також були питання, що виникають під час розгляду спорів, пов'язаних із зміною власника об'єкта нерухомості, розташованого на відповідній земельній ділянці, визнанням недійсними рішень органів місцевого самоврядування про встановлення розмірів орендної плати за землю, визнанням недійсними договорів оренди земельних ділянок, а також інші питання, які постали під час загальної дискусії.

Висловлені учасниками заходу думки та пропозиції планується врахувати під час підготовки проекту змін та доповнень до постанови пленуму ВГСУ від 17.05.2011 №6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин».
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________