Всі рубрики


Глобальні чистки ДФС.За результатами перевірки, проведеної Міністерством юстиції України, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від голови Державної фіскальної служби України невідкладно виконати закон про очищення влади і звільнити 42% центрального апарату ДФС і 15% апарату обласних підрозділів служби.


За словами директора департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяни Козаченко, робоча група за підсумками перевірки надала свої пропозиції Кабінету Міністрів. Зокрема, керівник Державної фіскальної служби має виконати вимоги Закону про очищення влади і звільнити всіх зазначених осіб.


«Будь-яких інших підстав звільнення – за власним бажанням чи угодою сторін – бути не може», – заявила вона.


За її словами було перевірено 344 особові справи керівництва ДФС у центральному апараті, місцевих органах на рівні областей, а також на рівні районів у Києві. За результатами перевірки 76 осіб не мають права перебувати на своїх посадах.


«У центральному апараті з 88 осіб 37 осіб мають відповідні критерії до закону, і до них має бути застосована заборона. Це 42% центрального апарату ДФС України. В територіальних органах було перевірено 254 особові справи, та виявлено 39 осіб – більше 15% до яких мають бути застосовані заборони. Серед них і голова ДФС м. Києва, яка не просто не була звільнена, а й була призначена на посаду всупереч вимогам Закону. Так само чиновники, які мають бути люстровані, очолюють митниці в Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях», – повідомила директор люстраційного департаменту.


При цьому, вона зазначила, що 66 осіб підпадають під критерії безумовного звільнення і мали покинути свої посади впродовж 10 днів з дня набрання чинності законом про очищення влади 16 жовтня минулого року. Тобто, вже рік ці службовці незаконно займають свої посади.


«Стосовно 35 осіб з вказаних 76 видані довідки, що на них не розповсюджуються заборони, що суперечить закону», – зауважила Тетяна Козаченко.


За її словами, також було виявлено, що не лише не звільнили, а й навпаки направили керувати найвищим податковим ВНЗ країни Національним університетом державної податкової служби – Павло Пашко, на якого розповсюджуються критерії передбачені законом, що є підставою застосування заборон.


Окрім того, було виявлено, що ДФС дотримується думки, що закон про очищення влади, який розповсюджується на всі державні органи без виключень і розглядає період зайняття посад починаючи з 2010 р., на митні і податкові органи до 2013 р. не розповсюджується.


«На їхню думку органи, які існували до 2013 р., не забезпечували формування податкової політики. Ми зробили офіційне роз’яснення, яким спростували цю позицію», – зазначила директор департаменту з люстрації Міністерства юстиції.


Вона також повідомила, що Кабмін прийняв рішення про необхідність з боку ДФС провести розслідування щодо видання довідок про незастосування заборон стосовно тих осіб, які підпадають під заборони, а також підстав не оскарження судових рішень, або відкликання апеляційних скарг в судових справах, які надали «індульгенцію» посадовцям ДФС.

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________