Всі рубрики


Сказано – зроблено! У 2016 р. Мін’юст забезпечив запуск та реалізацію всіх запланованих реформ.


Міністерство юстиції України у поточному році виконало усі заплановані заходи щодо завершення розпочатих у минулих роках ініціатив та запуску нових реформ. Про це в ході презентації результатів роботи Мін’юсту в 2016 р. повідомив міністр юстиції Павло Петренко.


За його словами, постановка конкретних завдань з чітко окресленими строками виконання та цілеспрямована робота за кожним з напрямків сприяли реалізації усіх планів на цей рік.


«Не буває планів, які не можна реалізувати. Якщо є чітке бачення цілі, будь-яка нездійсненна мрія може стати реальністю. Будь-які зміни й реформи, навіть якщо вони стикаються із шаленим опором, можуть стати реальністю. І ми це демонструємо спільною роботою Міністерства юстиції, громадянського суспільства і наших міжнародних партнерів», – наголосив очільник Мін’юсту.


За його словами, досягнення міністерства є спільною роботою команди з тисяч людей, які щодня працюють в системі органів юстиції і є частиною однієї великої справи.
«Я хочу подякувати всім людям, які прийшли в команду Мін’юсту, які повірили, що ми зможемо, які довіряють нашому принципу «Сказано – зроблено» і впродовж майже трьох років роблять інколи, здавалося б, неможливі речі для того, щоб поставлені плани стали реальністю», – сказав Павло Петренко.


Він поінформував присутніх, що цьогоріч Мін’юсту вдалося завершити реалізацію низки проектів, які були запущені в попередні роки, та започаткувати велику кількість нових ініціатив, що стосуються мільйонів українців та здатні зробити їхнє життя та взаємодію з державою комфортнішими.


Так, за інформацією пана Петренка, було завершено реформу реєстрації у сфері нерухомості та бізнесу. «Минулого року реєстраційні функції у сфері нерухомості та бізнесу почали надавати нотаріуси. З травня цього року відповідні повноваження повністю перебрали на себе місцеві органи влади та акредитовані суб’єкти. Нині до реєстру нерухомості підключені 1 107 місцевих органів влади, 6 437 нотаріусів та 148 акредитованих суб’єктів. До бізнес-реєстру – 796 місцевих органів влади, 5 827 нотаріусів та 109 акредитованих суб’єктів», – поінформував присутніх очільник Мін’юсту.


Удосконалення системи реєстрації дозволило Україні піднятись у рейтингу Doing Business 2017 за напрямком «Реєстрація бізнесу» з 30-го на 20-е місце.
На базі системи онлайн-сервісів було запущено ініціативу «Он-лайн будинок юстиції». За час роботи онлайн-сервісів Мін’юст через Інтернет надав понад 59 млн онлайн-послуг, з яких більше 1 млн – на платній основі.


Також триває активна робота з покращення бізнес-клімату в країні. Зокрема Мін’юст ефективно реалізовує політику боротьби з рейдерством. На початку року при міністерстві почала діяти Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. За 11 місяців нею було розглянуто по суті понад 1000 звернень, половина з яких – задоволені.


«Це не просто цифри. Це – реально врятовані підприємства, які могли бути захоплені рейдерами», – зауважив міністр юстиції.
Окрім цього Мін’юст розробив та забезпечив прийняття комплексного антикорупційного закону, який ввів кримінальну відповідальність за рейдерство для всіх учасників неправомірних дій: заявників, реєстраторів та вигодонабувачів.


Також цього року перейшла в розряд постійно діючих ініціатива з видачі свідоцтв про народження дитини безпосередньо у пологових будинках. Отримати перші документи дитини, не виходячи з медичного закладу, можна у 473 установах по всій Україні. Нині кожне четверте свідоцтво видається за новим порядком. Понад 86 тис. батьків вже скористалися цієї зручною новацією.


Було запущено і пілотний проект «Шлюб за добу». Відтепер молодятам не треба чекати, щонайменше, місяць, аби зареєструвати свої стосунки. Послуга діє у 6 містах (Києві, Херсоні, Одесі, Львові, Маріуполі та Сєверодонецьку). За новою процедурою вже одружилися 3 122 пари. «Дуже важливо, що ця послуга користується популярністю в прифронтових містах, а також у Херсоні, куди приїжджають одружуватися мешканці тимчасово окупованих територій. Таким чином наші громадяни не втрачають зв’язок з державою», – зазначив очільник Мін’юсту.


Разом з тим продовжується розширення найбільшого соціального проекту уряду – надання безоплатної правової допомоги (БПВД) населенню.


«З вересня ми відкрили 424 бюро правової допомоги у районних центрах та невеликих містечках. Наразі по всій країні діє 545 точки доступу до правової допомоги. Отримати консультацію тут можуть усі громадяни. А соціально незахищені українці мають право на безкоштовного адвоката для представництва у суді», – додав Павло Петренко.


За його словами, до центрів та бюро у некримінальних справах вже звернулися понад 265 тис. громадян. Більш ніж 32 тис. отримали безкоштовного правозахисника для захисту своїх прав у суді.


Окрім цього в поточному році було дано старт реформі пенітенціарної системи та реформі системи примусового виконання судових рішень.


За словами міністра, було завершено кадрову реформу, що забезпечила скорочення кількості працівників територіальних органів юстиції на 34% – з 21 тис. до 13,7 тис. осіб.


«При цьому набір до нової структури проходив через відкриті та прозорі конкурси. Це дало можливість оновити кадровий склад і залучити до роботи в органах юстиції професійних та вмотивованих людей», – додав Павло Петренко.


Крім того, за безпосередньої участі Міністерства юстиції було запущено роботу нових антикорупційних органів, електронного декларування, налагоджено ефективну роботу системи електронних торгів арештованим майном СЕТАМ та запущено чи не найважливішу для нашої країни реформу – реформу судової гілки влади.


Міністр юстиції також поділився планами роботи відомства на наступний рік. Серед пріоритетів – продовження реалізації судової реформи і реформи виконання судових рішень.


«Це наше спільне завдання, і саме 2017 р. буде тим роком, який продемонструє, наскільки успішною є ця реформа», – зауважив міністр.


Також наступного року буде продовжено реалізацію антикорупційної реформи. За цим напрямком визначено два пріоритети: створення антикорупційних судів та публічного реєстру посадових осіб найвищого рангу.


«Ми поставили собі амбітну мету – забезпечити зростання рівня правової обізнаності громадян та роз’яснення їх прав. Я б хотів, щоб ми реалізували загальнонаціональну програму «Я маю право!». Обізнаність у своїх правах – найсильніша зброя у боротьбі зі свавіллям чиновників», – наголосив Павло Петренко.


Так само у планах міністерства подальше спрощення процедури надання сервісів.


Виконавчий директор організації «Transparency International Україна» Ярослав Юрчишин зазначив: вперше звіт органу влади стає відкритим і проходить у вигляді відкритого обговорення не в закритих владних кабінетах. «Цей формат є новим для України, але він стандартний для розвинутих європейських країн. Саме такою країною Україна точно стане найближчим часом, якщо більшість представників влади демонструватимуть такі ж підходи, як Мін’юст», – додав пан Юрчишин.


При цьому він позитивно оцінив роботу нової команди Мін’юсту, яка завжди готова йти на зустріч громадськості і чути альтернативну точку зору.


За словами голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, Міністерство юстиції за останні три роки зробило колосальний прорив у проведенні реформ.


«Мало яка країна в Європі, та й у світі, має настільки ж відкритий доступ до державних баз даних. А система електронного декларування є взагалі унікальною. Можливо, ми не завжди маємо однакову позицію за тими чи іншими питаннями. Але там, де ми знаходимо спільну позицію, – реформи вдаються, і я дякую міністру юстиції за цей конструктив», – зазначив Віталій Шабунін.


Головний експерт судової реформи ГО «Реанімаційний пакет реформ» Михайло Жернаков, у свою чергу, зазначив, що саме завдяки консолідованій позиції громадянського суспільства, влади і міжнародної спільноти вдається реалізовувати таку велику кількість реформ.

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№1-4 | 29 квітня
Тема тижня:
Юридичний форум
Тема тижня
  • Незворотність змін. Мін’юст та міжнародні партнери – втілюємо зміни разом!
  • Проарбітражний підхід. Про підсумки застосування нового арбітражного законодавства.
  • ДП «СЕТАМ» перейшло від Мін’юсту до сфери управління АРМА.
Придбати PDF-версію
 

  

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________