Всі рубрики


Нова система оцінювання поліції: як уникнути «старих» проблем.У ході дискусії «Нова система оцінювання української поліції: як уникнути «старих» проблем», яку експертна група «Поліція під контролем» провела 20 грудня 2016 р. в УКМЦ, експерти з прав людини запропонували нову систему оцінювання ефективності роботи поліції та визначили, що необхідно для її запровадження. Основа цієї системи – надання якісної оцінки комісіями, що залежно від підрозділу складаються з представників поліції, адвокатури, колишніх працівників правоохоронних органів тощо.


Запропонована система була викладена у науково-практичному виданні експертної групи «Оцінка ефективності роботи поліції в Україні: від «палиць» до нової системи».

 

Зараз фактично продовжує працювати один з рудиментів радянської міліції – «палочна» система оцінки ефективності роботи поліції, яка призводить до низки порушень прав людини у системі кримінальної юстиції. Основою цієї системи є показник «розкриття» справ за конкретним складом злочину для органів досудового розслідування, а також кількість адміністративних протоколів за певними статтями для інших служб.


Так, юрист експертної групи Євген Крапивін зазначив: «Минуло майже півтора року з дня ухвалення нового Закону про поліцію. Проте стара система оцінки поліції формально скасована, а нова ще не запроваджена. За таких умов слідчі органи працюють за інерцією – поліцейське керівництво постійно запитує у них: «Скільки?». Основою комплексної системи кількісних та якісних показників має стати довіра громадян. Необхідно, аби нова система орієнтувалася на людей та їх потреби, а не на відомчу статистику як штучний доказ ефективності своєї роботи вищому керівництву».


Про стан розробки та запровадження системи оцінки поліції розповів представник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України Борис Вежнавець: «Проект постанови щодо порядку оцінювання поліції розробляє Міністерство внутрішніх справ України. Поки постанова перебуває на погодженні у Державній регуляторній службі. У своїй діяльності ми прагнемо використовувати польський досвід оцінювання ефективності поліції, що передбачає три складових: рівень довіри населення, використання статистичних показників без примусу їхнього штучного напрацювання, оцінка своєї роботи самими поліцейськими».


Участь у дискусії також взяли доктор юридичних наук, експерт з прав людини і публічного права Борис Малишев, керівник Експертного центру з прав людини Юрій Білоусов.


Учасники дискусії дійшли такого висновку: щоб попередити МВС про можливі ризики під час розробки нової системи, необхідно забезпечити її прозоре обговорення за участю громадськості.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№1-4 | 29 квітня
Тема тижня:
Юридичний форум
Тема тижня
  • Незворотність змін. Мін’юст та міжнародні партнери – втілюємо зміни разом!
  • Проарбітражний підхід. Про підсумки застосування нового арбітражного законодавства.
  • ДП «СЕТАМ» перейшло від Мін’юсту до сфери управління АРМА.
Придбати PDF-версію
 

  

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________