Всі рубрики


Змінено порядок допуску до професії приватного виконавця.Нещодавно вступили в силу зміни до «Порядку допуску до професії приватного виконавця», які стосуються прохідного балу для складання кваліфікаційного іспиту. Про це повідомив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.


«Ми знизили прохідний бал з 80 до 70%. Таке рішення було прийнято після консультацій з експертами задля того, щоб запуск професії відбувся уже найближчим часом», – пояснив заступник міністра.

 

Він наголосив, що Міністерство юстиції повністю готове до проведення кваліфікаційних іспитів. «Наші експерти провели тренінг з усіма членами кваліфікаційної комісії. Мін'юстом розроблений і оприлюднений відеоролик, у якому чітко і доступно показано, як відбуватиметься іспит, усі його етапи. Цей відеоролик ми демонструватимемо кандидатам безпосередньо перед кожним іспитом. Крім цього, ми плануємо видавати пам’ятки усім кандидатам, які складатимуть іспит», – зазначив Сергій Шкляр.


Він також додав, що на іспит у якості спостерігачів було запрошено представників п’ятьох організацій, серед яких проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародна громадська організація «Універсальна екзаменаційна мережа UENet», БО «Центр комерційного права» та Асоціація правників України.


Президент Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа UENet» Сергій Мудрук, зауважив, що це була у тому числі їхня рекомендація знизити рівень зафіксованого у нормативному документі прохідного балу.


«Ми вітаємо зниження прохідного балу з 80 до 70%. Результати апробації свідчать, що планка у 80% від максимального балу не дозволить швидко сформувати необхідний мінімальний корпус приватних виконавців в Україні», – підкреслив Сергій Мудрук.


За його словами, тестування на отримання свідоцтва приватного виконавця прозоре, правильне і справедливе завдяки великій кількості апробацій. Близько 2000 державних виконавців восени 2016 р. складали ці тести і кожне тестове питання пройшло великий цикл випробувань. Тому на іспиті кожен з кандидатів отримає однаковий, калібрований за рівнем складності набір тестових завдань.


«Ми очікуємо, що результати перших тестів будуть позитивними і не менше третини кандидатів складуть іспит», – зауважив Сергій Мудрук.


Важливість реформи в ході прес-конференції підкреслив Координатор проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Довидас Віткаускас. Він наголосив, що Європейський Союз надає дуже великого значення реформі виконання судових рішень, адже вона є ключовим елементом судової реформи в Україні.


«Кількість виконаних рішень повинна збільшитися шляхом поступової приватизації виконавчої служби. Такий постулат ґрунтується на європейській практиці, на загальному тренді переходу від державного до приватного виконання у ЄС і, щонайважливіше, на прикладі нових країн Євросоюзу – посткомуністичних країн, які в історичному, економічному, соціальному контекстах можна порівняти з Україною. У цих країнах практично відсутня проблема тривалого невиконання судових рішень. Тому ми надаємо великого значення цій реформі і сподіваємося, що вона пройде гладко», – підсумував пан Віткаускас.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№15-20 | 03 грудня
Тема тижня:
Юридичний форум
Тема тижня
  • 60-річна історія успіху Нью-Йоркської конвенції про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень.
  • Про проблемні питання виведення банків з ринку.
  • Права дітей на належне утримання: новації законодавства та судової практики.
Придбати PDF-версію
 

  

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________