Всі рубрики


Стратегія виконання судових рішень.


 

23 лютого 2018 р., відкриваючи стратегічну сесію Міністерства юстиції України з планування за напрямком «Реформа системи виконання судових рішень і рішень інших органів», міністр юстиції Павло Петренко наголосив на тому, що кардинальне реформування системи державної виконавчої служби, має бути звершено у найкоротші строки, адже без відновлення справедливості, якою фактично є виконання рішень судів, держава не спроможна захистити права та свободи громадянина.


«Сьогодні ми працюємо тут разом для того, щоб визначити основні етапи подальших змін. Ви маєте унікальну можливість бути залученими до створення реформи і зміни системи виконавчої служби. Але без проактивної позиції кожного з вас і розуміння нової філософії спілкування з громадянами у нас нічого не вийде», – зазначив очільник Мін’юсту.


Він наголосив: співробітники виконавчих органів мають сповідувати нові принципи спілкування з українськими громадянами під час виконання судових рішень: максимальне наближення до людини, сервісоорієнтованість, високі стандарти якості послуг, які надає держава українцям під час виконання судових рішень, та постійні навчання і атестація персоналу. Та найголовніше – виконавці мають бути орієнтовані на виконання соціально чутливих проваджень. Основними з них є стягнення заборгованості зі сплати аліментів та стягненням заборгованості із заробітних плат.


Павло Петренко наголосив на тому, що ніхто в Мін’юсті більше не терпітиме бюрократії, безвідповідальності і хамства. Люди, які не бажають працювати за принципами відкритості до людей і сервісної орієнтованості не повинні працювати в команді органів юстиції.


Він нагадав учасникам, що Міністерство юстиції демонополізувало сферу виконання судових та інших рішень і запровадило інститут приватних виконавців.

 

«Ви маєте стати конкурентними на цьому ринку. Перші приватні виконавці почали працювати з кінця вересня місяця і ми бачимо їхню успішність. Відсоток виконання судових рішень у них сягає 83%», – резюмував Павло Петренко.


У ході сесії виконавці ознайомилися із сучасною методологією управління в системі виконання судових рішень завдяки постійним іноземним партнерам – проекту Канади «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE). Зокрема було опрацьовано «Управління, орієнтоване на результати» (RBM) – це сучасний і ефективний інструмент з планування та управління, який було визнано на міжнародному рівні. Всі учасники заходу пройшли тренування з даної методології і вже можуть застосувати її на практиці.


Також було проведено мозковий штурм, за результатами якого буде підготовлено паспорт подальшої реформи виконавчої служби.

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-18 | 30 вересня
Тема тижня:
Міжнародний арбітраж
Тема тижня
  • Ефективний арбітраж: який він?
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________