Всі рубрики


У власність АТ «Родовід Банк» повернуто 113 га землі у Києві.Антирейдерська комісія Мін’юсту повернула у власність АТ «Родовід Банк» 113 га землі у Києві, які були незаконно відчужені. Тим самим Комісія запобігла нанесенню збитків державі на суму 3,7 млрд грн. Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.


«Наприкінці січня до Комісії зі скаргою звернувся представник «Родовід Банку». У скарзі йшлося про незаконне переоформлення права власності на один із найліквідніших активів банку – 113 га землі у Києві, приблизною вартістю 3,7 млрд грн», – зазначила Олена Сукманова.


За її словами, ця земельна ділянка, що перебуває під арештом СБУ в рамках кримінальної справи, була тричі перепродана через різних реєстраторів.


«Розглянувши скаргу Комісія прийняла рішення скасувати незаконну перереєстрацію цієї земельної ділянки та повернути її у власність банку», – повідомила заступник міністра. Вона також наголосила, що Комісія вкотре довела, що вона є ефективним та швидким механізмом захисту майнових прав. «Звісно, у цій ситуації можна було звернутися до суду, але кожен юрист розуміє, що в судах ця справа розглядалась би роками. У нашому ж випадку банку було швидко повернуто незаконно відчужене майно», – сказала заступник міністра юстиції.


У свою чергу, уповноважена особа Фонду гарантування вкладів на ліквідації АТ «Родовід Банк» Андрій Шевченко наголосив: «Очевидно, що відвоювати ці активи та повернути їх у власність банку вдалося тільки завдяки злагодженій та оперативній роботі держаних інститутів та тому резонансу, який викликала ця справа у суспільстві. На жаль, факти незаконного відчуження активів неплатоспроможних банків є далеко непоодинокими випадками. Зважаючи на ті безпрецедентні методи, які застосовують шахраї, це питання потребує не тільки «точечних» перемог, а системного вирішення».

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№15-20 | 03 грудня
Тема тижня:
Юридичний форум
Тема тижня
  • 60-річна історія успіху Нью-Йоркської конвенції про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень.
  • Про проблемні питання виведення банків з ринку.
  • Права дітей на належне утримання: новації законодавства та судової практики.
Придбати PDF-версію
 

  

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________