Всі рубрики


Суд прирівняв колір до фірмового торгового знаку.


Ексклюзивне право дизайнера взуття Крістіана Лубутена на червоні підошви жіночих туфель підтверджено судовим рішенням. Суд ЄС визнав, що червоний колір може розглядатися як фірмовий торговий знак.


Судовий розгляд почався в 2012 році, коли голландський ритейлер Van Haren представив колекцію взуття, до якої входили туфлі-човники з червоною підошвою. К.Лубутен визнав це незаконним використанням елементу свого товарного знаку, на той момент законодавчо захищеного в країнах Бенілюксу. З ним погодився Гаазький окружний суд.


Але в 2014 році Van Haren подав апеляцію і справу направили до Суду ЄС для з’ясування. Представники Van Haren наполягали, що у К.Лубутена не може бути ексклюзивного права на червону підошву, оскільки, за законами ЄС, «форма товару, що додає йому значної вартості» не може вважатися елементом торгової марки, повідомляє Бі-Бі-Сі.


Торгова марка К.Лубутена, як значиться в документах, включає право на використання «червоного кольору, нанесеного на підошву туфлі».


К.Лубутен створив першу пару взуття на червоній підошві в 1993 році, скориставшись червоним лаком для нігтів. Тепер суд, по суті, дозволив створити монополію на туфлі на високих підборах з червоною підошвою.Джерело: www.zib.com.ua

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________