Всі рубрики


Юрфірми втрачають клієнтів через бум юридичного аутсорсингу.Ринок аутсорсингових юридичних послуг в англомовних країнах за останні кілька років зріс майже на чверть, його сукупний обсяг перевищив $ 10 млрд і привернув особливу увагу «Великої четвірки».


Такі дані наводяться в тематичному дослідженні за участю юрфірм і корпорацій з США, Великобританії і Канади, опублікованому на цьому тижні медіакомпанією Thomson Reuters.


Згідно зі звітом, використання аутсорсингу фактично стало стандартом ведення бізнесу як для корпорацій з власними юристами, так і для юридичних фірм. Представники 87% юрфірм і 74% корпоративних юрслужб відповіли, що регулярно звертаються до альтернативних постачальників юридичних послуг (alternative legal service providers, або ALSP). За підсумками першого опитування в 2015 році ці цифри були істотно нижчими — 56% і 60% відповідно.


У дослідженні називаються найбільш затребувані аутсорсингові послуги від ALSP. Це супровід судових розглядів, вивчення правозастосовчої практики, оцінка регуляторних ризиків і нормативно-правовий нагляд (комплаєнс). Також надпопулярними є високотехнологічні document review (перевірка документів на релевантність) і e-discovery (пошук і аналіз електронних документів).


Від традиційних юрфірм ALSP, як правило, відрізняються більш низькими цінами. Через привабливу цінову політику саме клієнти в першу чергу змушують своїх юристів використовувати ALSP, відзначається в дослідженні. Про такі вимоги заявили більше третини великих юрфірм (39%), а також чверть корпоративних юрслужб (23%) і маленьких фірм (24%). Причому останні в 2015 році не стикалися з подібними клієнтськими запитами.


Ще один великий драйвер зростання юридичного аутсорсингу — «Велика четвірка», яка активно освоює ринки юрпослуг в різних країнах, крім США, де їм це заборонено законодавством (за винятком e-discovery і подібних «суміжних» послуг). Згідно зі звітом, 23% великих і 21% середніх юрфірм заявили, що за останній рік втратили замовлення і клієнтів через Deloitte, EY, KPMG і PwC. Загальна частка ринку юридичного аутсорсингу у «Великої четвірки» зараз оцінюється в $ 1,2 млрд.Джерело: www.loyer.com.ua

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№1-4 | 29 квітня
Тема тижня:
Юридичний форум
Тема тижня
  • Незворотність змін. Мін’юст та міжнародні партнери – втілюємо зміни разом!
  • Проарбітражний підхід. Про підсумки застосування нового арбітражного законодавства.
  • ДП «СЕТАМ» перейшло від Мін’юсту до сфери управління АРМА.
Придбати PDF-версію
 

  

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________