Всі рубрики


Facebook видалив сотні українських сторінок з мільйонами підписників. Чому?Facebook видалила понад сотню українських сторінок. Найбільше постраждали ресурси "Знай.ua" і "Politeka".


Загалом йдеться про 168 облікових записів, 149 сторінок і 79 груп, деякі з яких мали мільйони підписників.


Найвідоміші з видалених сторінок - це новинні ресурси "Знай.ua" і "Politeka".


За даними компанії SocialBakers, у першої спільноти було 2,8 мільйона підписників у фейсбуці, у другої - 2,2 мільойна. Тепер вони не працюють.


Facebook наводить кілька публікацій, які оприлюднювали сторінки, про які йде мова.


У повідомленні Facebook наголошується, що видалення сталося "не через контент, який вони опублікували, а через поведінку цих сторінок, груп і акаунтів".


Головна претензія, яку Facebook висунула видаленим сторінкам, - це "скоординована недостовірна поведінка".


"Люди які, стояли за цим, використовували підробні акаунти для управління групами або кількома сторінками, деякі з яких з часом змінювали свої імена", - кажуть у Facebook.


Представники соцмережі зазначили, що, за їхніми даними, курувала ці сторінки одна й та сама українська PR-компанія Pragmatico.


З відкритих джерел про Pragmatico майже нічого не відомо - фірма, судячи з усього, навіть не має власного офіційного сайту.


Бюджет, витрачений на рекламу видалених сторінок у Facebook та Instagram, склав близько 1,6 мільйона доларів.


"Ми постійно працюємо над тим, аби виявляти і зупиняти такий вид активності, оскільки не хочемо, щоб наші сервіси використовували для маніпулювання людьми", - йдеться в заяві Facebook.


"Ми живі люди, а не боти"


По обіді у вівторок, редакції сайтів "Знай.ua" і "Politeka" оприлюднили дві дуже схожі заяви, в яких назвали видалення їхніх фейсбук-спільнот несправедливістю, а себе - "живими людьми, а не ботами і тролями". Саме так ці сайти характеризували деякі ЗМІ та користувачі соцмереж.


Обидва видання визнали, що співпрацювали з компанією Pragmatico - та надавала консультаційні послуги щодо просування в соцмережах, проте ця співпраця закінчилася кілька місяців тому.


"Але на думку шановних менеджерів Facebook, Pragmatico саме керувала сторінкою Знай.ua, що повністю не відповідає дійсності", - йдеться в заяві "Знай.ua".


"Наполягаємо на відновленні роботи нашої сторінки. Дуже прикро припустити, що всесвітньовідома компанія могла стати жертвою маніпуляцій з боку політичних сил України, які прагнуть заткнути роти відомим медіа, які піддають критиці їх діяльність".Джерело: www.bbc.com

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________