Всі рубрики


Impact Investing: що це та чи може спрацювати в українських реаліях.Impact Investing, або «інвестування заради впливу» - нова та широко обговорювана тема у західних ЗМІ. Тому я вирішила розібратись, що ж це таке, та чи є майбутнє у цього явища в Україні.


Отже, Impact Investing - це інвестування у фонди, організації або компанії, які мають намір створювати значимий соціальний результат. Наслідком своєї діяльності вони матимуть певні фінансові вигоди.


Є три ключові моменти, які необхідно знати про Impact investment.


1. Impact investment - це не філантропія та не благодійність. Насправді це поняття виникло, як відповідь на їх поразку у вирішенні соціальних проблем.


Попри добрі наміри філантропії, багато економістів погоджуються - витрачені зусилля не відповідають обсягам соціальних викликів, які стоять перед суспільством. Чому? Дуже часто донори просто відірвані від реальних проблем.


Impact Investing націлений на вирішення цих проблем через направлення фінансування на локальні організації та підприємців, які можуть вирішити місцеві проблеми у сталий та прибутковий спосіб. У таких організацій - найкраща можливість зрозуміти проблеми на місцях.


2. Не кожна соціальна інвестиція є Impact Investing. Impact Investing залучає компанії та організації, які створюють додатковий соціальний вплив і закладають цю ціль в основу стратегії своєї діяльності.


3. Очікування фінансових переваг є важливою складовою. Impact Investing - це все ж таки інвестиція. Генерування фінансових переваг - важливе для залучення коштів.


Як ідея, Impact Investing виглядає доволі привабливо. Однак, як і будь яка нова ініціатива, вона має ряд викликів щодо впровадження.


По-перше, потенційні інвестори досить часто навіть не знають про існування такого типу інвестування.


По-друге, ринок Impact Investing дуже молодий. Тому більшість організацій і підприємств не мають фінансової історії, що стає перепоною для залучення фінансування.


По-третє, мала кількість осіб та організацій, які б могли поєднувати потенційних інвесторів та отримувачів інвестицій.


Також суттєвою перепоною можуть стати регуляторні бар'єри.


Отже, чи є майбутнє у Impact Investing в Україні? Якщо так - якими мають стати перші кроки для його впровадження?


Майбутнє має будь-яка ідея, заручена підтримкою. І саме від того хто стане рушійною силою, залежить її втілення.


І хоча тема Impact Investing стає дедалі популярнішою у світі, навряд чи варто розраховувати на відповідну її популяризацію владними органами нашої держави. Потенційно драйверами питання можуть стати (1) неурядові-громадські організації, (2) бізнеси що впроваджують програми корпоративної соціальної відповідальності, та (3) інвестиційні фонди.


Але для того, щоб усі вище перераховані цим зацікавилися, треба зробити крок № 0 - розповісти їм про можливості та переваги Impact Investing. І саме за цей маленький крок має взятися громадський сектор.


Після 2014 року громадський сектор суттєво посилив свій вплив. Це, у тому числі, стало можливим через суттєве фінансування міжнародними донорами та проектами технічної допомоги. Але через теперішнє згортання програм підтримки, саме НГО мають бути зацікавленими у розвитку альтернативних шляхів фінансування своїх ініціатив та проектів.


Та перед НГО стоїть значний виклик. Щоб бути переконливими у популяризації ідеї Impact Investing вони мають переоцінити власні підходи до впровадження проектів. А саме: бути націленими на конкретні зміни, правильно оцінювати результати своєї роботи та широко висвітлювати сталість результатів своїх ініціатив.


Наступним кроком може стати популяризація ідеї серед соціально-відповідальних бізнесів, які готові не лише інвестувати у сталий розвиток, а і втілювати у життя проекти, які можуть одночасно бути і прибутковими, і соціально значущими.


Коли ж ідея вкорениться у головах тих, хто найбільше має бути у ній зацікавлений, з'явиться можливість поєднання двох ключових складових Impact Investing - інвестицій у сталий розвиток, з отриманням прибутку від таких вкладень.


І, щоб перейти від теоретичних роздумів до конкретних прикладів, хочу розповісти про проект Асоціації правників України, який, з моєї точки зору, міг би стати об'єктом Impact Investing.


Так, ми в Асоціації займаємося питанням відшкодування витрат на професійну правничу допомогу. Результатом проекту має стати запровадження більш зрозумілих і чітких процедур та забезпечення сталості судової практики у цьому питанні. Від його реалізації виграють всі гравці ринку юридичних послуг.


Отже, однозначної відповіді на питання «чи є майбутнє у Impact Investing в Україні» немає. Все залежить від рушіїв даної ідеї. Сама ж ініціатива виглядає дуже цікаво та може стати справді достойною, ефективною альтернативою сучасним формам фінансування соціальних ініціатив.Олександра Егерт, Виконавча директорка ВГО «Асоціація правників України»


Джерело: www.jurliga.ligazakon.net

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№23-24 | 31 грудня
Тема тижня:
Податки та збори
Тема тижня
  • Повернення сплаченого збору за пенсійне страхування на купівлю квартири: порядок, дії, документація, вартість.
Придбати PDF-версію
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

   

  

 

 

______________________________