Всі рубрики

  

 

Philip Morris подав позов до України в міжнародний інвестиційний арбітраж через штраф АМКУ."Рішення комітету є явним порушенням прав інвестора. Ми вважаємо, що цей спір між інвестором і державою матиме вкрай негативний вплив на інвестиційну привабливість України, а також на репутацію країни загалом", - наведено в релізі слова генерального директора "Філіп Морріс Україна" Костаса Салвараса.


Згідно з ним, позов подано 21 грудня в Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів (Вашингтон, округ Колумбія, США) у зв'язку з порушенням, на думку заявників, двосторонніх угод про взаємний захист інвестицій із США та Швейцарією.


PMI нагадує, що у 2010-2011 роках АМКУ дозволив "Тедіс" контроль над більшістю оптових продавців тютюнових виробів, проте в 2019 році той самий комітет вирішив, що українські "дочки" PMI та інші світові тютюнові виробники і "Тедіс" вступили в змову заради встановлення "Тедісом" монополії на ринку.


"Рішення комітету порушило права компаній PMI відповідно до угод між США та Україною і між Швейцарією та Україною про справедливий і рівноправний режим їхніх інвестицій в Україну та захист від свавільних і дискримінаційних дій через спричинення шкоди", - йдеться в заяві, в якій дії АМКУ названо "незаконними, нелогічними та свавіллям".


Як повідомлялося, АМКУ в жовтні 2019 року наклав штраф у розмірі 6,5 млрд грн за антиконкурентні узгоджені дії на чотирьох тютюнових виробників і "Тедіс Україна". Пізніше "Філіп Морріс Україна" сплатила штраф АМКУ на загальну суму понад 1,18 млрд грн, щоб уникнути нарахування пені, але в лютому 2020 року PMI подала до Міністерства юстиції України повідомлення про порушення Україною цілої низки зобов'язань, передбачених договорами про захист інвестицій.


ПрАТ "Філіп Морріс Україна" спільно з ТОВ "Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн" є афілійованими компаніями Philip Morris International, одного з найбільших світових виробників тютюнових виробів.


В Україні PMI працює понад 20 років, виробляє продукцію на фабриці в Харківській області, на підприємствах зайняті понад 1,3 тис. людей.Джерело: ua.interfax.com.ua

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________