Всі рубрики

 

  

 

Строки подання відомостей про кінцевого бенефіціара можуть змінити: як підготуватися до процесу.Законопроект №5807 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи».


Чим обумовлена необхідність прийняття даної законодавчої ініціативи та якнайкраще підготуватися до цього процесу бізнесу?


У зв’язку з встановленими стислими строками для подачі структури власності державному реєстратору виникла необхідність внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи (№5807).


У разі прийняття законопроекту юридичні особи матимуть можливість протягом 1 року (замість 3 місяців) до 11 липня 2022 року подати необхідні документи для розкриття структури власності. Таким чином, за неподання (несвоєчасне подання) визначених документів до 11 жовтня 2021 року (діючий дедлайн) на керівника юридичної особи або уповноважену особу не буде накладений штраф у розмірі від 17000 до 51000 грн за умови прийняття вищезгаданого Законопроекту.


Крім цього, документ встановлює, що, у разі, якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є кінцевими бенефіціарними власниками такої юридичної особи, інформація про її кінцевого бенефіціарного власника не зазначається.


Більше того, проект закону запроваджує ще одне положення, що полегшить життя. Зокрема, не потрібно буде подавати державному реєстратору нотаріальну копію паспорта іноземця-кінцевого бенефіціарного власника та паспорта (у вигляді книжки) громадянина України-кінцевого бенефіціарного власника, якщо дані документи вже містяться у матеріалах реєстраційної справи й в них відсутні зміни.


Таке полегшення буде встановлено для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, у тому числі змін до установчих документів. Проте, дане положення не застосовується до реєстрації змін розміру статутного капіталу, розміру часток у статутному капіталі чи складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю.


Оскільки даний законопроект поки не прийнятий, бізнесу необхідно підготувати всі необхідні документи разом зі структурою власності для подачі державному реєстратору до 11 жовтня 2021 року. Крім цього, потрібно розуміти, що відкриття структури власності створює можливість для розкриття контрольованих іноземних компаній резидентів України, що є контролюючими особами для таких компаній. Таким чином, при виконанні одного законодавчого обов’язку, необхідно бути готовим до нововведень про контрольовані іноземні компанії, що вступають в силу вже з 1 січня 2022 року.Скоробогач Оксана Молодша юристка Eterna Law


Джерело: www.legalhub.online

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________