Всі рубрики

 

  

 

Гетманцев форсує боротьбу з тіньовим ринком пального.Глава парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що силові органи мають усі можливості для ефективної боротьби з тіньовим ринком нафтопродуктів. Про це йшлося на засіданні комітету 20 жовтня 2021 року, в якому взяли участь члени комітету, представники Міністерства фінансів, Державної податкової служби, Нацполіціі, СБУ, представники роздрібних операторів.


У своєму виступі глава комітету акцентував увагу на двох напрямках роботи — ліквідації міні-НПЗ і моніторингу податкового навантаження при роздрібній реалізації.


«На ваше прохання ми створили найбільш просунуту систему моніторингу — реєстр акцизних накладних та ПДВ-накладних. Скажіть, яких вам ще реформ бракує?» — звернувся Гетманцев до активу ДПС, який брав участь у засіданні в розширеному складі на чолі з в.о. глави Євгеном Олійником.


«Shell — 1,79 грн на літр, ОККО — 1,32 грн на літр. „Мотто“ — 25 копійок на літр. „Авантаж 7“ — 8 копійок на літр… Усі повинні розуміти, яке у нас податкове навантаження. Умовно, якщо ОККО і Shell платять понад гривню — до них питань немає, неважливо, що вони там використовують. Але якщо це в рази менше, всі повинні розуміти, що треба або платити більше, або ви почнете ними займатися», — сказав Гетманцев.


Відносно міні-НПЗ він звернувся до силовиків — Нацполіції та СБУ. Представник МВС поінформував, що в розробці вже є 15 адрес, почалися перші оперативні дії.


«Учора було проведено перші обшуки, зараз ми подали клопотання про арешт майна, проводимо експертизи виявлених зразків», — заявив представник МВС, не назвавши адреси підприємства.


За його словами, наразі закінчується розробка комплексної програми перевірок, яка передбачає об'єднання зусиль із Держінспекцією з надзвичайних ситуацій, Держпраці та іншими відомствами з метою більш оперативного закриття нелегальних виробництв.


За словами представника СБУ, недавно служба зупинила діяльність міні-НПЗ у Павлограді, готуються підозри.


Під час засідання також було розглянуто інциденти із затримкою або відсутністю в публічній базі ДПС даних фіскальних чеків на паливо. Під час спеціального розслідування, проведеного спільно податківцями і ритейлерами, було виявлено систематичні технічні проблеми, які має бути розв’язано розпорядженнями Національного банку України і еквайринговими компаніями.


Під час засідання констатували, що цього року надходження акцизного податку з нафтопродуктів зросли на 17%, а роздрібна реалізація зросла на 20%, або на 1 млрд літрів, що свідчить, на думку податкової служби, про поступову детінізацію ринку.Джерело: www.nv.ua

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Анонс номера
№13-24 | 04 грудня
Тема тижня:
Надрокористування
 
 

Юридичні компанії України

______________________________

     

______________________________