|
Судді на сторожі прав людини Як відомо, відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди при розгляді справ повинні застосовувати Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод (далі – Конвенція) та практику Євроcуду з прав людини як джерело права. У зв’язку з цим надзвичайно важливого значення набуває необхідність з’ясування їх правової суті.
Питання практичного застосування Конвенції в судах України обговорили судді та науковці на конференції «Уроки і перспективи», яка відбулася 9 грудня 2009 р. Учасники заходу обмінялися думками щодо основних напрямів захисту прав та інтересів осіб відповідно до Конвенції. У роботі конференції взяли участь голова Судової палати у цивільних справах ВСУ Андрій Гнатенко, суддя цього Суду Василь Гуменюк, голова Апеляційного суду м. Києва Антон Чернушенко, голова Апеляційного суду Київської області Юрій Нечипоренко та керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні, радник з юридичних питань Станіслав Шевчук.
|
|
|